25 sierpnia

Improwizowany stanik na szydełku. Podejście pierwsze

Czy tworzę trudne projekty metodą prób i błędów? Tak. Czy improwizuję w trakcie projektu, bo wymyśliłam jakieś inne rozwiązanie, które niekoniecznie ma szansę zadziałać? Tak. Czy swój pierwszy szydełkowany stanik też tak zrobiłam? Owszem!

Stanik na szydełku - pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Stanik na szydełku - mój pierwszy i testowy wzór

Zdaje się, że twórczą improwizację mam opanowaną do perfekcji - w przeciwieństwie do szydełkowania z głowy, bez wzorów. 😂 Skoro pierwsze podejście do skarpetek na szydełku okazało się idealnym rozwiązaniem, to co podczas dziergania stanika mogło pójść nie tak? 

Stanik na szydełku - pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Na pierwszy rzut oka wyszydełkowany stanik wygląda całkiem spoko. Jedynie miseczki puste, ale z oczywistych względów nie będę Ci tu przed oczami cycem świecić. 😜 To blog DIY z rękodziełem, a nie strona z sesjami w bieliźnie. xD

Ok, do sedna! Stanik robiłam bez szablonu - stwierdziłam, że podołam. A tu kilka oczek dodam, tu zaokrąglę, tam coś odejmę i się uda. Rzeczywiście, jakoś się udało. Jakoś, czyli jako tako, bez szału, nie jest idealnie. 😂

Stanik na szydełku - pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Wstępnie przymierzałam stanik, żeby dopasować jego obwód do swojego ciała. Problem w tym, że przymiarki na początku prac to jedno, a efekt końcowy to osobna kwestia.

Obwód okazał się za duży, więc ciut przydługi pasek nieco skróciłam, patrząc od przodu stanika.
Złapałam szydełkowany twór między miseczkami, uformowałam z niego coś na kształt kokardki i przyszyłam guzik. Dla kontrastu z czarną obwódką, bo tak lubię!

Stanik na szydełku - pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Trochę mnie bawi, że - mimo prób odtworzenia identycznych/zbliżonych względem siebie miseczek coś poszło nie tak i różnią się między sobą. Nie ma dużych różnic w rozmiarze, bardziej jak się ktoś obeznany z szydełkiem przypatrzy na sposób, w jaki idą oczka w projekcie, zauważy moje eksperymentalne podejście.

Stanik na szydełku - pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Stanik na szydełku - pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Stanik na szydełku a zapięcie

Nie do końca miałam pomysł na zapięcie w staniku. Chciałam zrobić regulowany obwód pod biustem, żeby - w razie wu - dopasować bieliznę do swoich wymiarów. A bo to się może rozciągnie, a bo może będzie za ciasne albo niewygodne podczas noszenia... 

Nie wymyśliłam idealnego sposobu, jak ten problem ugryźć, dlatego zrezygnowałam z regulacji i przyszyłam kolejny - tym razem cały biały - guzik. Na przeciwległym końcu obwodu zrobiłam dziurkę pod guzik (nie za dużą, nie za małą, nie robiłam jej ręcznie, a w trakcie szydełkowania zaplanowałam lukę).

Stanik na szydełku z zapięciem - blog DIY Adzik-tworzy.pl

A tu jeszcze ujęcie w trakcie prac, gdy nie było pasków na ramiona oraz zwężenia obwodu z przodu stanika.
Czyli - że tak powiem - w tym momencie jeszcze nie wiedziałam, że będę nieźle kombinować z poprawkami. 😉

Stanik na szydełku pierwsze próby - blog DIY Adzik-tworzy.pl

Mój pierwszy stanik na szydełku - wnioski

Koniec końców, choć nie jest to ideał z wyglądu, to jest wybitnie wygodny. Uff, nic się nie wpija, nie gryzie i nie ciśnie! 💗 Biustonosz jak marzenie! Chociaż nad wyglądem niektórych projektów na szydełku i robótek na drutach muszę jeszcze poćwiczyć. 

Na pewno chcę uszyć sobie stanik w podobnym kroju z jakichś fajnych, naturalnych tkanin. Mam kilka materiałów w ciekawe wzorki (jednorożce, babeczki i kwiatuszki), więc tylko zaklepię sobie czas, naszkicuję szablon do wykrojenia części na stanik i będę czarować przy maszynie. 😉

Ach, i mam jedno ogłoszenie parafialne - zapraszam Cię w wolnej chwili na blog DIY - Zrób to sam, bo... zostałam tam nową projektantką, jupi! Z tego powodu będziemy się widzieć u tutaj, w Adzikowych progach, i na DIY. Spodziewaj się jeszcze większego wysypu inspiracji, tutoriali i porad na kreatywne projekty. 😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨