WSPÓŁPRACA

Na blogu diy Adzik tworzy prezentuję m.in. pomysły na przeróbki ubrań (np. jak krok po kroku zmniejszyć za duży sweter), pokazuję jak może wyglądać kreatywny recykling, publikuję projekty DIY i instrukcje jak stworzyć rękodzieło własnoręcznie, opowiadam o malowaniu ubrań i dodatków farbami do tkanin. 
Ponadto, od czasu do czasu, wplatam między rękodzielnicze projekty - niczym koraliki w biżuterię tworzoną na szydełku - informacje i ciekawostki na temat zwierząt oraz przyrody.

Adzik tworzy - blog Adrianny Kamińskiej - współpraca

Zdobyte doświadczenie zawodowe pozwala mi na bieżąco śledzić nowinki w branży content marketingu, zagłębiam się w tajniki SEO i pozycjonowania stron www. Korzystam z porad specjalistów oraz literatury branżowej, dzięki czemu zdobywam wartościowe informacje z pierwszej ręki i - krok po kroku, niczym w instrukcjach DIY z mojego bloga - staram się wcielać w życiu blogowo-internetowym poprawki oraz dobre nawyki.

Możliwe formy współpracy na blogu Adzik tworzy

• DLA BLOGERÓW
→ Wymiana wpisów gościnnych na naszych blogach.
→ Stworzenie cyklu wpisów z konkretnej tematyki wspólnymi siłami i ich publikacja na naszych blogach.
→ Pomoc w organizacji wyzwań i/lub konkursów dla czytelników (zaczynając od wymyślenia tematu konkursu/wyzwania, promowanie wydarzenia w social mediach, aż do pomysłów na nagrody dla uczestników).
→ Połączenie sił we wspólnym projekcie (niekoniecznie blogowym 😉).

Masz inną wizję lub coś nietypowego przyszło Ci do głowy? Wyślij wiadomość na: blog@adzik-tworzy.pl

• DLA FIRM
→ Przedstawienie informacji nt. produktu, przygotowanie recenzji na blogu czy ciekawych, zajawkowych wpisów na portalach społecznościowych przyprawionych szczyptą humoru.
→ Przygotowanie listy projektów wg moich pomysłów oraz na podstawie treści, których aktualnie poszukują czytelnicy/klienci (przy współpracy dotyczącej np. wykorzystania materiałów w pracach rękodzielniczych czy szyciowych projektach).
→ Zaplanowanie kampanii i strategii działania na blogu oraz kanałach SM w celu promowania marki/konkretnych produktów firmy.
→ Współorganizacja czy też organizacja konkursu na łamach bloga i/lub w kanałach SM.
→ Organizacja kreatywnego wyzwania dla blogerów oraz czytelników bloga.
→ Inne, nietypowe formy współpracy - wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.


Ze swojej strony nie widzę problemu, by nawiązać długofalową współpracę nie tylko na blogu Adzik-tworzy.pl, ale także na moich profilach społecznościowych (Facebook, Instagram).
Mam wiele pomysłów i - w zależności od oczekiwań - jestem w stanie zaproponować różne działania. Dzięki temu wspólnie możemy wybrać najlepszy sposób, by osiągnąć zamierzony efekt.
Co jest istotne? Przede wszystkim - określenie wspólnych oczekiwań już na początku współpracy! Nie znam osoby, która potrafi czytać w myślach, dlatego jasne i konkretne komunikaty są obowiązkowe - to właśnie one pozwalają w ostatecznym rozrachunku zadowolić obie strony. Bo to w końcu idea współpracy, prawda?☺

Tworzenie wpisów na blogu Adzik tworzy jest wieloetapowe

Oprócz przygotowywania zdjęć, materiałów graficznych na blog i do promocji w kanałach SM, przygotowania samej treści i promowania artykułu po jego publikacji - staram się jak najlepiej zadbać o wartościowe informacje dla czytelników, a także o odpowiednie frazy pod pozycjonowanie, w zależności od tematyki poruszanej w treści. Dzięki temu wpisy na blogu mają szansę na lepsze wyświetlanie w wyszukiwarkach, a także dostarczanie niezbędnej dla czytelników wiedzy czy porad.☺
Wpisy staram się także co jakiś czas aktualizować m.in. o nowe informacje, dodatkową wiedzę czy w ramach pielęgnacji blogowego SEO. 
Choć prowadzę blog z pasji do rękodzieła i przerabiania, to w prowadzeniu witryny posługuję się narzędziami do analizy prowadzonych działań oraz badania SEO na blogu (m.in. Google Analytics, Google Search Console, Surfer SEO, Google Trends). 

Ruch na blogu Adzik tworzy - Statystyki blogowe

Adzikowy blog notuje największą ilość wejść na stronę z wyników wyszukiwania - każdego miesiąca jest to ok. 70 - 80% wszystkich wejść. Ruch na stronie jest w 100% organiczny (aktualnie nie pozyskuję wejść na blog z płatnych reklam w wyszukiwarkach; nie wykupuję również fejkowych obserwatorów na Fanpage i Instagramie itp.).

Po szczegółowe statystyki bloga (również w przypadku fanpage i profilu na Instagramie) proszę o kontakt mailowy: blog@adzik-tworzy.pl


Blog Adzik tworzy - popularność (nie tylko) w mediach społecznościowych

Oprócz bloga, prowadzę także fanpage Adzik tworzy oraz konto na Instagramie @adziktworzy. Działam także w serwisie Pinterest, Zszywka.pl oraz Stylowi.pl. W przypadku profili w social mediach nie mogę pochwalić się zwalającymi z nóg liczbami i statystykami; konta te pozwalają mi jednak promować i popularyzować bloga metodą małych kroczków. Chcę bowiem stawiać na jakość wpisów i ich merytorykę, a nie ściągać sztuczny ruch na blog lub fejkowych obserwatorów w SM.

O mojej pasji do przerabiania, recyklingu i tworzenia nowych rzeczy "z niczego" można przeczytać w wydaniu specjalnym magazynu "Chwila dla Ciebie" ("Chwila na wiosnę" nr 10/2019). Mogę pochwalić się także publikacją w Online Marketing Magazyn - Jak przygotować idealny opis produktu w e-commerce lub opis usługi na stronę internetową (nr 47, sierpień 2019)

Udział w webinarze "Daj rzeczom drugie życie"
W kwietniu 2020 roku miałam przyjemność uczestniczyć w webinarze "Daj rzeczom drugie życie. Naucz się gospodarować tym, co masz" organizowanym przez Strajk dla Ziemi. 
Możesz nadal obejrzeć webinar online (kliknij TUTAJ).

Dotychczasowe współprace blogowe na Adzik-tworzy.pl:

→ współpraca ze sklepem internetowym Naszywki24.pl
W ramach współpracy ukazały się m.in. wpisy:

→ współpraca ze stroną internetową Kolorowanki.net.pl
Kolorowanki dla dzieci i dorosłych - jak wykorzystać je w projektach handmade?


współpraca z internetowym sklepem Koraliki.pl. Przykładowe publikacje powstałe w ramach współpracy, wraz z instruktażem wykonania biżuterii DIY, m.in.:


Adzik tworzy - blog Adrianny Kamińskiej - współpraca


Adzik tworzy - blog Adrianny Kamińskiej - współpraca


współpraca z internetową hurtownią tkanin Berotex.net. Na blogu pojawiły się wpisy wraz z instrukcjami na szycie DIY:

• DIY jak uszyć piórnik-zwierzątko

Adzik tworzy - blog Adrianny Kamińskiej - współpraca


→ współpraca przy otwarciu poznańskiego sklepu Wieloryb. Oprócz działań lokalnych, powstał także wpis o filozofii slow life, upcyklingu i idei zero waste;

→ styczeń 2018 - mój artykuł nt. rękodzielniczej pasji i biznesu ukazał się w IV. numerze magazynu "Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów";

→ grudzień 2017 - wykonanie nagrody w konkursie organizowanym na blogu Kęsy Codzienności "Wypieczone Święta Boże Narodzenie 2017" - przygotowałam szyto-malowany fartuch dla blogera "Uwaga! Bloger gotuje!". Nagroda została dodatkowo spersonalizowana, domalowałam logo zwycięskiego bloga po ogłoszeniu wyników konkursu.


W celu nawiązania współpracy, udostępnienia szczegółowych statystyk bloga lub w razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu → blog@adzik-tworzy.pl