sobota, 23 kwietnia 2016

Napraw, Przerób, Nie wyrzucaj! Czyli AKCJA:REPERACJA

Na pewno wiele z Was miało problem ze zniszczoną biżuterią. Uszkodzenia mogły były rozmaite: a to odleciał koralik, urwała się zawieszka, zerwało się ogniwko lub sznurek... I jak tu założyć ulubioną biżuterię, kiedy jest w częściach? A skoro nie da się jej założyć, to przychodzi do głowy jedno rozwiązanie - wyrzucić do kosza...
Zniszczonej, zerwanej, urwanej, poplątanej bądź rozsypanej biżuterii nie trzeba od razu wyrzucać! Ba, nawet podniszczonych mebli czy niemodnych ubrań nie musicie od razu pozbywać się z domu. Żeby Wam to udowodnić i pokazać mnóstwo innych możliwości zamiast skierowania się z workami na śmietnik - ruszamy z AKCJĄ:REPERACJĄ!

Akcja Reperacja - Adzik tworzy


Zerwaną lub podniszczoną biżuterię można naprawić (albo chociaż spróbować) lub wykorzystać koraliki i zawieszki do ozdobienia nowej błyskotki.
Podobnie z ulubioną bluzką, która ma rzucającą się w oczy plamę i za nic, nawet przy dziesiątym praniu, plama nie chce zniknąć z tkaniny. Albo ze spodniami, których długie nogawki zostały poszarpane podczas zabawy z kotem lub psem (jak ja to dobrze znam!). 
Znajdzie się jeszcze kilka innych przykładów: komoda po babci wyblakła i nie wygląda tak dobrze jak kiedyś, ulubiony pluszak stracił oko lub urwała mu się łapka i ogonek (tragedia dzieciństwa! Do dziś pamiętam jak mój Kłapouszek bezpowrotnie stracił ogon - ale udało się go uratować).

naprawa biżuterii jak to zrobić instrukcje
I co zrobić z tak zniszczoną biżuterią?


Czasem wystarczy pomyśleć, pokombinować, zastanowić się i... 


do głowy przychodzi masa pomysłów na to jak naprawić lub jak wykorzystać zniszczoną rzecz!
Z tego też powodu przychodzę do Was z propozycją - wpadłam na pomysł, żeby zachęcić Was do naprawiania bądź przerabiania przedmiotów zniszczonych, rzuconych w kąt, nieprzydatnych, jak również do recyklingu i tworzenia z tego, co znajdziecie w swoich czterech ścianach. A, uwierzcie mi, podczas generalnych porządków i szperania w zapomnianych szafkach i szufladach można znaleźć prawdziwe perełki! I to bez wychodzenia z domu. Moim pomysłem jestPrzez cały weekend, czyli w sobotę i niedzielę, na moim fanpage'u odbywa się cykliczna akcja, w której możecie wziąć czynny udział. 
Wystarczy naprawić lub przerobić zniszczoną rzecz - to może być odzież, biżuteria, zabawki Waszych dzieci, a nawet meble - lub wykorzystać "śmieciowe" przedmioty do stworzenia oryginalnej ozdoby do mieszkania, zajmującej zabawki dla zwierzaka lub ciekawej bransoletki. 

Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy: zrobić zdjęcie danego przedmiotu PRZED i PO jego naprawie, ale mile widziane będą też ujęcia w trakcie przemiany. Kolaż z takich zdjęć będzie można wkleić w komentarzu pod głównym, reperacyjnym postem dotyczącym całej akcji. Pokażmy, że da się naprawić!

Zerwana bransoletka - zamiast wylądować w koszu - trafiła z powrotem na nadgarstek :)

Informacja dla blogerów i osób prowadzących własne fanpage: możecie opublikować zdjęcie na swoim blogu/stronie, a link do Waszej naprawy/przeróbki wkleić w komentarz pod postem. Pamiętajcie tylko o podaniu informacji o Akcji:Reperacji dalej, np. przez udostępnienie na Waszym blogu/stronie linku do niniejszego postu informacyjnego wraz z banerem zabawy.

Chodzi nie tylko o zrobienie hałasu, ale przede wszystkim o zachęcenie innych osób do udziału w zabawie. A
dzięki Wam Wasi fani oraz czytelnicy (a może również Wasi znajomi?) będą mogli dowiedzieć się o wszystkim i również zechcą wziąć udział w reperacji. ☺


A poniżej reperacyjny baner, który dla Was przygotowałam.


przeróbki diy, naprawy, domowy recykling - Akcja Reperacja

Na deser dodam, że najciekawsze, najbardziej oryginalne i najbardziej kreatywne pomysły przez Was nadesłane znajdą się w specjalnym, comiesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji na blogu. 


Dotychczasowe podsumowania zabawy znajdziecie TUTAJ. Na blogu powstała również specjalna zakładka o AKCJI:REPERACJI oraz grupa na FB z radami, wsparciem i inspiracjami.pomysły jak naprawić jak przerobić recykling i upcykling śmieci
I ulubioną bransoletkę znowu można założyć! 

Zaprezentowana powyżej bransoletka jest dowodem na to, że się da! Podobnie te świeczniki z odzysku czy zrobiona z plastikowej butelki świnka-skarbonka.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie całej akcji i udziału w niej - możecie napisać o tym w komentarzu poniżej bądź napisać maila

Zapraszam Was serdecznie do udziału w Akcji:Reperacji i wspólnej zabawy! ☺

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz