09 sierpnia

Świnka-skarbonka DIY z plastikowej butelki - pomysł na upcykling!

Ciągłe wydatki, rachunki, podatki... Pieniądze uciekają nam z portfeli i z kont bankowych w mgnieniu oka, więc jak tu coś odłożyć na czarną godzinę? Cóż, nie znam na to pytanie dobrej odpowiedzi, ale wiem kto może pomóc w odłożeniu kilku groszy na zaś. Poznajcie świnkę-skarbonkę z odzysku i skuście się na wykonanie własnego oszczędnego prosiaka!  :)

Świnka-skarbonka z recyklingu - DIY

Czego potrzebujemy:

  • mała plastikowa butelka (np. po soli do kąpieli),
  • farba akrylowa lub plakatowa - może być czerwona, różowa lub w innym wybranym przez Was kolorze,
  • pędzel,
  • nożyczki,
  • taśma klejąca dwustronna,
  • resztki sztywniejszych tkanin (np. jeans lub inny dość gruby i sztywniejszy materiał),
  • 4 większe koraliki lub 4 nakrętki plastikowe,
  • klej szybkoschnący (np. Superglue, Kropelka)
  • naklejane "latające" oczka (ale bez nich też damy radę).Jak zrobić skarbonkę z butelki?

1. Butelkę należy oczyścić wewnątrz oraz na zewnątrz (z etykietek itp.). To będzie przyszły korpus skarbonki.

2. W wyczyszczonej butelce wycinamy otwór na monety przy pomocy nożyczek (bądźcie ostrożni!). 


3. Zakrętkę od naszej butelki malujemy farbą np. na kolor czerwony lub różowy - będzie to świński ryjek. :) Pozostawiamy do wyschnięcia.


4. Z tkaniny wycinamy świńskie uszka w kształcie trójkątów. Należy pamiętać o zapasie materiału u podstawy jednego z boków trójkąta - to będzie podstawa ucha, dzięki której zamocujemy je do butelki. 

5. Do materiałowej podstawy uszka przyklejamy kawałek taśmy dwustronnej, zdzieramy ochronny papierem i przyklejamy w odpowiednie miejsce na butelce. Tak samo postępujemy z drugim uszkiem. 


6. Wracamy do świńskiego ryjka, który w międzyczasie miał czas, żeby wyschnąć. Teraz możemy nieco zdrapać farbę w dwóch miejscach, robiąc małe kreski - będą to nozdrza naszej skarbonki.  
Pomalowaną zakrętkę-nosek możecie przykleić do korpusu lub pozostawić ją w wersji odkręcanej - dzięki temu nie będziecie musieli rozwalać od razu całej skarbonki, a po prostu wysypiecie drobne przez odkręcany ryjek. ;)


7. Nie zapominamy o świńskim ogonku! Koniecznie musi być zakręcony. :) Jeśli macie zbyt gruby pędzel i boicie się, że zamiast ogonka wyjdzie Wam kleks - możecie namalować małą spiralkę drewnianą końcówką pędzla. 


8. Pora zrobić nogi - do tego celu użyjemy drewnianych koralików lub plastikowych nakrętek (ta druga opcja pozwoli Wam uzyskać bardziej stabilną świnkę).
Koraliki możemy przykleić do korpusu dzięki dwustronnej taśmie. Dla większego bezpieczeństwa warto też użyć kleju np. kropelki.
Nakrętki możecie przykleić w podobny sposób.


9. Pozostaje już tylko jedno do powiedzenia - Wasza świnka-skarbonka jest gotowa! :)


Ponad 2 lata temu zrobiłam taką skarbonkę po raz pierwszy. Wtedy przemalowałam całą butelkę, a nogi i uszy świnki zrobiłam z modeliny. No i oczyska były namalowane. Jeśli chcecie zobaczyć jak to wyszło - kliknijcie świnka-skarbonka z plastikowego pojemnika

Inny pomysł na skarbonkę DIY z upcyklingu - galaktyczna skarbonka ze słoika DIY (może uzbierasz dzięki niej na wyprawę w kosmos? 😉).

Więcej zdjęć obecnej świnki możecie zobaczyć we wcześniejszym poście (KLIK).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨