03 sierpnia

Świnka-skarbonka z odzysku

Co można zrobić z plastikowej butelki po soli do kąpieli? Można pobawić się w kreatywny recykling, dodatkowo zaoszczędzić na zakupie świnki-skarbonki i wykonać skarbonkę własnoręcznie. Przekonajcie się sami, że takie rzeczy są możliwe!

Skarbonka PRZED przeróbką


Ta-daa! Oto wyhodowany przeze mnie prosiak na drobniaki. 

...i skarbonka już gotowa!

Do ozdobienia butelki wystarczyły materiałowe resztki (uszy), latające oczka (dostępne w sklepie internetowym Beads.pl), czerwona farba akrylowa (można użyć również plakatówek) i koraliki podtrzymujące całość (jeszcze lepiej sprawdzą się m.in. plastikowe nakrętki od butelek, na takiej podpórce świnka będzie stabilniejsza).


Nosek świnki jest odkręcany, więc w razie finansowej potrzeby nie trzeba rozwalać prosiaka na części (w pierwszej śwince - zobaczycie ją TUTAJ oraz TU - zakrętkę przykleiłam kropelką, żeby rodzeństwo nie podkradało mi kasy - zawsze to jakieś zabezpieczenie ;). 


Jeśli macie ochotę wykonać własną wersję oszczędnego świniaka - TUTAJ znajdziecie instrukcje na jego wykonanie. Powodzenia! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨