16 maja

Świnka-skarbonka z odzysku (z plastikowego opakowania)

Tułów z plastikowej butelki , ryjek z aluminiowej nakrętki i modelinowe stópki. Cóż to takiego? Jedyna taka świnka-skarbonka, która zamiast świńskiego różu przybrała kolor zielony! Z braku wystarczającej ilości różowej akrylowej farby stwierdziłam, że świnka ta może być przecież zielona - jak np. świnie z Angry Birds. 😉

Świnka-skarbonka z plastikowego opakowania - Adzik tworzy

Świnka-skarbonka z odzysku, czyli pomysł na upcykling plastiku

Oto kilka zdjęć ze skromnej i błyskawicznej sesji zdjęciowej.
Modelka nie sprawiała problemów, dlatego wszystko poszło bez większych komplikacji. 😉

Świnka-skarbonka z plastikowego pojemnika - Adzik tworzy

A tak prezentowała się skarbonka przed ukończeniem (jeszcze bez uszu - te jednak zrobiły w tym przypadku sporą różnicę!).

Świnka-skarbonka z odzysku (z plastikowego opakowania) - Adzik tworzy

I jedno zbliżenie na uroczy świński ryjek.
Uśmiech, proszę! 

Świnka-skarbonka z odzysku (z plastikowego opakowania) - Adzik tworzy

Z taką oto skarbonką odkładanie pieniędzy na wymarzoną podróż czy mieszkanie może stać się przyjemniejsze.


Skarbonka zdążyła pokryć się kurzem, zanim zabrałam się za jej dokończenie, na które niby nie miałam czasu. A wyszło na to, że wszystko zajęło mi ok. 30 minut. Ugotowałam dla niej uszka z modeliny i domalowałam zakręcony ogonek (ten słodki zadek na poniższym zdjęciu ❤), a w kilku miejscach musiałam nieco poprawić jej kolorek.

Świnka-skarbonka z plastikowego opakowania - Adzik tworzy

Świnka-skarbonka z plastikowego opakowania - Adzik tworzy

Moim skromnym zdaniem wygląda teraz jak prawdziwa świnia! 
Gdyby ktoś chciał sprawić sobie podobną skarbonkę - polecam po pomalowaniu jej farbkami potraktować ją np. lakierem do włosów albo po prostu lakierem do drewna czy decoupage'u (kurz nie będzie się wtedy tak przyklejać, a jeśli się pojawi - będzie go można delikatnie zetrzeć bez obaw, że razem z nim zejdzie farba).

Jeszcze kwestia opróżniania skarbonki - swojej śwince przykleiłam na stałe ryjek (czyli nakrętkę od butelki), ale równie dobrze można zostawić ryjek "luzem", czyli go nie przyklejać i opróżniać wnętrze skarbonki na raty.

Jeżeli sprawiłaś/sprawiłeś sobie podobną lub zupełnie inną, własnoręcznie wykonaną skarbonkę - pochwal się w komentarzu swoim "oszczędnościowym zwierzakiem"!

PS Warto zrobić podobną skarbonkę z dziećmi lub rodzeństwem. Malowanie i dekorowanie nie powinno sprawić Ci kłopotu, ale uważaj przy robieniu otworu do wrzucania monet. Udanego tworzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨