05 lutego

Świeczniki ze słoików DIY z upcyklingu

Macie ochotę na szybką i baaardzo klimatyczną ozdobę do mieszkania? Zdradzę Wam, że może się Wam ona przydać m.in. podczas romantycznego wieczoru we dwoje, a przecież niedługo Walentynki i warto spróbować stworzyć taki gadżet.
Przyszykujcie małe słoiczki lub szklane pojemniki. Do artystycznego ozdabiania przyszłych świeczników możecie użyć... starych lakierów do paznokci! 

DIY - Świeczniki z odzysku


Moje świeczniki są ze słoików "z odzysku" - wcześniej w tych słoikopodobnych tworach były świeczki, ale wypaliły się do dna, pozostawiając po sobie czarną sadzę... ...więc trzeba było zacząć od oczyszczenia pojemników (m.in. było wydrapywanie resztek wosku i zszorowywanie sadzy). Jeśli też macie do wykorzystania jakieś szklane pojemniki z odzysku i uporaliście się z ich oczyszczaniem, to teraz możecie przejść do tej łatwiejszej i przyjemniejszej części zadania.

Jak zrobić świeczniki ze słoików - instrukcje

jak zrobić świeczniki ze słoików diy


Do odpicowania swoich świeczników wykorzystałam podstarzałe lakiery do paznokci, których się kilka uzbierało... Jeśli macie lakiery po terminie - nie musicie ich od razu wyrzucać! Jak widać mogą okazać się przydatne. :)

UWAGA: Przed rozpoczęciem zabawy z lakierami otwórzcie szeroko okno, bo smród jest niemiłosierny!
Ponadto, powierzchnię na której będziecie malować (czy to podłoga, blat stołu czy biurko) koniecznie zabezpieczcie np. starymi gazetami. Pomoże to Wam uniknąć zszorowywania zmywaczem pozostałości po lakierach. 


KROK 1. Żeby się rozkręcić można zrobić początkowo kilka kleksów na szkle. Nadmiar kapniętego lakieru można "rozmazać" po powierzchni, obracając słoiczek w dłoni. 

KROK 2. Jeśli lakieru w pojemniczku jest sporo i jest on wystarczająco lejący się, spróbujcie zrobić np. paski/ szlaki/ krechy na szkle. KROK 3. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru - Wasze świeczniki mogą być w kilku barwach!
Po nałożeniu pierwszego lakieru wystarczy zabrać się za inny kolor i bawić się dalej w robienie kleksów i innych wzorów.

OPCJA DLA AMBITNYCH - przy malowaniu można pomóc sobie m.in. wykałaczkami i wykonać na szkle ciekawe drobne wzorki. 


KROK 4. Jeśli wygląd świecznika i jego kolory Wam odpowiadają - wystarczy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. 
Może to trwać do kilku godzin, ale warto tyle poczekać!

I świeczniki gotowe! 

Teraz wystarczy już tylko wsadzić do ich wnętrza podgrzewacze, odpalić je i cieszyć się z nowej ozdoby. A nie mówiłam, że takie świeczniki robią klimat w mieszkaniu? Spodobało się? Macie ochotę odpicować swoje świeczniki? Pochwalcie się w komentarzach co udało się Wam zdziałać! ☺

2 komentarze:

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨