04 lipca

Organizer na biżuterię DIY - przeróbka plastikowego pojemnika po bombonierce

W weekend pokazałam Wam mój biżuteryjny organizer z odzysku. Obiecałam też, że przygotuję dla Was instrukcje na wykonanie podobnego cacuszka. Dotrzymam słowa i dziś pokażę co zrobić z plastikowym pudełkiem po czekoladkach, żeby pomogło Wam ono utrzymać porządek w Waszej biżuterii. No, i żeby ładnie wyglądał. ☺

pomysł na recykling pudełka puszki instrukcje
Pudełko/organizer na biżuterię - DIY


Najpierw zajmiemy się zewnętrzną pokrywką pudełka. Zdejmijcie z niej kawałki taśmy klejącej (pełne pudełka są w ten sposób zabezpieczane przed rozsypką czekoladek) oraz przetrzyjcie wilgotną szmatką powierzchnię, jeśli jest zabrudzona lub zakurzona. Po tych zabiegach można zacząć naszą przeróbkę. 


Jak ozdobić pudełko?


Użyłam starych lakierów do paznokci w różnych kolorach do przemalowania pokrywy pudełka.
UWAGA, podczas malowania otwórzcie szeroko okna! Smród od tylu lakierów jest nieziemski i szybko zaczyna od tego boleć głowa! Pamiętajcie też o tym, żeby zabezpieczyć miejsce pracy np. starymi gazetami. Lakier z blatów można co prawda zmyć zmywaczem do paznokci, ale lepiej ułatwić sobie tworzenie i sprzątanie po zabawie. ;)

I jeszcze jedno - NIE SĄ TU POTRZEBNE ZDOLNOŚCI MALARSKIE! Zaraz wyjaśnię dlaczego: 

 1. Stawiamy pokrywkę na jednym z boków. Łapiemy pierwszy kolor lakieru do paznokci i... wylewamy zawartość buteleczki przy górnej krawędzi. Możemy wylać lakier w jednym lub kilku miejscach (jak na zdjęciu w lewym górnym rogu).
  Czekamy aż lakier zacznie ściekać w dół - w ten sposób bez większego wysiłku uzyskamy kolorowe paski/ścieżki.
 2. Obracamy pokrywę i stawiamy na przeciwnym boku. Bierzemy kolejny lakier, w innym kolorze (tak dla kontrastu ;) i postępujemy podobnie jak w punkcie 1. - otwieramy buteleczkę, wylewamy nieco jej zawartości przy górnej części pokrywy, czekamy aż lakier ścieknie.
 3. I znowu obracamy pokrywę, tym razem stawiamy ją na jednym z dwóch pozostałych boków, których jeszcze nie używaliśmy. Używamy kolejnego koloru lakieru, wylewamy jego zawartość i czekamy aż - ściekając do dołu - namaluje na powierzchni pokrywki paski/ścieżki.
 4. Obracamy na kolejny bok, lejemy lakier, czekamy aż ścieknie itd., itd.
 5. Po powtarzaniu tych czynności po pewnym czasie naszym oczom ukaże się artystyczny wzór w kratkę! :)
 6. Po pomalowaniu całej powierzchni (lub w momencie, gdy zużyjemy wszystkie przeterminowane lakiery do paznokci, a nawet uszczuplimy nowe lakiery!) możemy jeszcze pomalować wąskie boki pokrywki przy pomocy pędzelka od danego lakieru (prawy dolny róg, ostatnie dwa zdjęcia).
 7. Pozostawiamy pokrywkę do całkowitego wyschnięcia. Niech se leży ile wlezie! I to najlepiej przy otwartym lub uchylonym oknie.
jak przerobić plastikowy pojemnik instrukcje

O ile pokrywka jest już fajnie ozdobiona, dzięki czemu nie widać na nim firmowego znaku, to pozostaje jeszcze wnętrze pudełka. Co z nim? Pokrywkę zostawiamy do wysuszenia i zaraz ozdobimy pozostałą część pudełka!przeróbka pudełka po czekoladkach zrób to sam
DIY - pudełko/organizer na biżuterię


Jak ozdobić wnętrze pudełka?


Potrzebujemy: • plastikowej foremki po czekoladkach (nie wyrzucamy jej, o nie!),
 • taśmy dwustronnej,
 • nożyczek,
 • tkaniny - może być wzorzysta lub gładka, byle była w miarę cienka (sztywne materiały odpadają!). Kawałek powinien być też nieco większy niż wymiary foremki.
8. Tniemy taśmę dwustronną na małe kawałki - wklejamy po jednym wycinku w każde zagłębienie plastikowej foremki. 

9. Zdejmujemy ochronną warstwę z kawałków taśmy. 

10. Chwytamy za tkaninę - przyklejamy ją w zagłębieniach foremki. Dla pewności dociskamy materiał w każdym wgłębieniu, żeby lepiej przyczepił się do dwustronnej taśmy.
Przyklejanie możemy zacząć od brzegu foremki i przesuwać się z tkaniną do przeciwnego brzegu (tak właśnie zrobiłam) lub można zacząć przyklejanie od środka foremki i przesuwać się na jej brzegi.


11. Gdy wszystkie zagłębienia są już doklejone - możemy przejść do kolejnego kroku. 


jak zrobić organizer na biżuterię

12. Jeśli chcecie, żeby Wasz organizer był dopieszczony w 100 procentach - pora obkleić również spodnią część foremki. Przyda się dodatkowy kawałek tkaniny - może być taka sama, jakiej użyliście do obklejenia wgłębień foremki lub zupełnie inna.
U mnie na spodzie zobaczycie materiał bez wzorków, gładki, ale pasujący do wzorzystej całości. ;)


instrukcje organizer na biżuterię

13. Tniemy taśmę dwustronną na długie paski, przyklejamy je na spodniej części foremki (jak na zdjęciu nr 13.).


14. Zdejmujemy z taśmy warstwę ochronną.


15. Przyklejamy odpowiednio przycięty kawałek tkaniny.
16. W taki sposób wnętrze organizera jest gotowe! 


Ba, cały organizer jest już całkowicie ozdobiony i tym samym nasza wspólna robota na dziś dobiegła końca. A z jakim skutkiem? :)inspiracje na przeróbki pudełek


pomysł na wykorzystanie lakierów do paznokci


jak wykorzystać stare lakiery do paznokci


pomysł na organizer z odzysku

Mój organizer w użyciu możecie zobaczyć też w poprzednim poście (KLIK)

Trzymam kciuki za Wasze zmagania z lakierami i... czekam na zdjęcia od Was! Kto pierwszy pochwali się swoim organizerem? I jakie fantazyjne wzorki (może niekoniecznie w kratkę) uda się Wam zmalować? :)

2 komentarze:

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨