03 marca

Makrama na wesoło - plecione bransoletki z napisami

Za oknem trochę słońca, trochę deszczu... A u mnie? Kolorowe bransoletki, w tym jedna w kolorach tęczy! 
Zabrałam się w końcu za akrylowe literki, które w duecie z woskowanymi sznurkami (wyjątek: wielobarwny sznurek jest nylonowy) pozwoliły mi stworzyć plecione bransoletki z różnymi napisami. Oto, co powstało!Z początku byłam w rozterce, bo chciałam ułożyć zupełnie inne wyrazy, ale okazało się, że niektórych literek brakuje, a powtarzają się te, które nie były mi potrzebne. Jednak z pomocą przyszła młodsza siostra, dorwała ją "głupawka" i ułożyła z literek sporo różnych wyrazów. Niektóre z nich wykorzystałam, a nad pozostałymi zastanawiałyśmy się później we dwie - jak je pozmieniać, żeby wyszło coś ciekawszego lub chociaż trochę zabawnego.


Padły różne propozycje...


...ale "przeszły" te najciekawsze! ;)A teraz czas na małą sesję zdjęciową! 


Powyższe bransoletki powstały z jednokolorowych sznurków i bardzo łatwo można zrobić coś takiego własnoręcznie. Zresztą sami zobaczcie jak wykonać makramowy splot!

Teraz czas na coś w tęczowych barwach - bransoletkę z napisem "<3 BIGOS". Uwielbiam jeść, uwielbiam bigos, a teraz uwielbiam jeszcze tę bransoletkę!Historia powstawania tych bransoletek może i nie jest jakaś wyjątkowa, ale na pewno będę ją wspominać z uśmiechem! 


* * * 
Na koniec trochę ciekawostek - dzisiaj, tj. 3 marca, obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Więcej o tym dniu możecie przeczytać tutaj, do czego bardzo zachęcam! A tak poza tym - czy wiedzieliście, że w Chinach za zabicie pandy można stracić głowę? 
Przyroda może inspirować, sama wiele swoich pomysłów biorę ze świata zwierząt. O, na przykład lisią bransoletkę albo naszyjnik z jaskółkami. Jak czas pozwoli, to również zmaluję jakiegoś zwierzaka.
Oby przyroda inspirowała również Was! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨