16 czerwca

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie maja 2017

Z małym poślizgiem, za to z mnóstwem pomysłów!
Zobaczcie podsumowanie majowych AKCJI:REPERACJI i zainspirujcie się do napraw, przeróbek oraz recyklingu! :)

zabawa wyzwanie akcja:reperacja


Na początku muszę powiedzieć, że maj minął o wiele za szybko! 
Chciałam pokazać Wam jeszcze więcej przeróbek, ale... zabrakło już na to weekendów. ;) 

W zeszłym miesiącu królowały u mnie same szyciowe przeróbki. Zaczęło się od zbyt dużej i za długiej sukienki dorwanej w second-handzie, którą - specjalnie dla starszej siostry - przerobiłam na spódnicę maxi. 

Wystarczyło odciąć górną, biuściastą część sukienki i wszyć gumkę w przyszłą spódnicę. 
Potrwało to  30 minut, a spódnica jest na cały sezon. Albo nawet dwa. ;)
Do ciuchowych przeróbek doszło również u Sandrynki, która za kilka złotych spełniła życzenie swojej córki. I takie Mamy lubimy, prawda? :)

Sandrynka - hand made - przerobiona katana z s-h (klik)

Chcecie być w łóżku jak dziki zwierz? W takim razie spójrzcie jak można - z przykrótkiej bluzy - zmajstrować poszewkę na poduszkę!
Nie wiem jak Wy, ale ja z takimi gadżetami w sypialni zamieniam się w prawdziwego leniwca prosto z dżungli. Nic, tylko spać! ;)A widzieliście co wymyśliła sprytna Izabela? Zajrzyjcie do jej Kreatywnego Bajzlu i przekonajcie się na własne oczy, że nawet obraz można wykorzystać w zupełnie nieprzewidywalny sposób! :) 

Kreatywny Bajzel - drugie życie obrazu (klik)


Pozostając w temacie wystroju wnętrz - podrzucę Wam jeszcze metamorfozę podnóżków od Kasi ze Speckled Fawn DIY. Na jej blogu znajdziecie również instrukcje (o, tutaj) i podpowiedzi, możecie więc zadziałać z podnóżkami na własną rękę i dać im drugie, zupełnie inne życie! :)

Speckled Fawn - Metamorfoza podnóżków (klik)

Z kolei ja podrzuciłam Wam pomysł na... naprawę przetartych w kroku spodni! I uwierzcie - da się tak poprzecierane portki naprawić, a już na pewno pomogą Wam w tym te instrukcje (klik). :)

Jak naprawić przetarte w kroku spodnie - DIY

I jeszcze jedna ciuchowa przemiana: za wielki i nudny t-shirt z lumpka przeistoczył się - za sprawą magii maszyny do szycia i pędzla zamoczonego w farbie - w dopasowaną i zabawną bluzkę.
Tutaj (klik) możecie zobaczyć jak do tego doszło. ;) 

Odmieniony t-shirt dla Potteromaniaka :)

* * *

Kto jeszcze nie słyszał o zabawie, a chciałby wziąć udział - zobaczcie informator o AKCJI:REPERACJI.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych na przeróbki zapraszam na fanpage Adzik tworzy w każdy weekend do wspólnego inspirowania się pomysłami na naprawy, przeróbki i recykling!

A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym podsumowaniu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨