wtorek, 27 lutego 2018

Malowana Zaksa, czyli torba z Piesełem

Cześć i czołem! Pora zabrać się za pokazanie Wam moich "zaległości" - czyli wszystkich tych projektów, które stworzyłam jeszcze w starym roku, a nie miałam okazji się nimi pochwalić. 
Zacznę od pieskich spraw i szyto-ręcznie malowanej torby z border collie!

pies ręcznie malowany Adzik Tworzy


Torba powstała w listopadzie jako imieninowy prezent dla mamy mojego chłopaka. Kto widział post z rękodziełem nad poznańską Rusałką może poznaje już co to za Pieseł. ☺ 
Przedstawiam Wam malowaną ręcznie Zaksę we własnej, psiej osobie! 


rękodzieło Adzik tworzy malowanie zwierząt

Torba ma wszytą wewnątrz kwiecistą podszewkę. Żeby jednak nie odbić na niej farb podczas malowania psiego wizerunku - namalowałam Zaksę zanim w ogóle zszyłam torbę w całość

A tak to wyglądało w trakcie tworzenia:

Przygotowanie materiału do zszycia:I gotowy projekt z bliska!

pies malowany ręcznie handmade Adzik tworzy

Jak już wcześniej wspomniałam, wnętrze jest obsypane kwiatowym motywem, kolorystycznie dopasowanym do zewnętrznej części torby. Zwierzaki zwierzakami, ale wprost uwielbiam szyć poszewki z materiałów w kwieciste wzory!

torba z kwiatami szycie rękodzieło


Hau, hau! A wspominałam Wam już, że Zaksę i o wiele więcej innych borderków możecie zobaczyć na Forget Fear BorderCollie

Zaksa niedawno została mamą uroczych i rojbrujących szczeniaków, więc lawinę słodyczy i atak cukrzycy na widok zdjęć oraz filmów z tymi słodziakami macie jak w banku! ;) 


Kilka informacji na temat samej rasy:

border collie to jedna z najbardziej inteligentnych ras psów. Oryginalnie użytkowany był (i nadal jest) jako pies pasterski, do zaganiania owiec. Aczkolwiek bordery mogą zaganiać również inne zwierzęta, np. kaczki, gęsi czy nawet koty. ☺
Psy tej rasy bardzo przywiązują się do swojego właściciela, traktując go niemal jak swojego boga. Serio! 

Z racji wysokiej inteligencji nuda jest dla bordera destrukcyjna - pies ten powinien mieć ciekawe i urozmaicone zajęcia, trzeba poświęcać mu czas i trenować go oraz sprawiać, by czuł się potrzebny. 
Border collie nie jest rasą odpowiednią dla kanapowców i osób, które nie lubią ruchu. Nie jest to również odpowiedni pies dla osób zaczynających swoją przygodę z pieskim światem. 

Więcej o border collie dowiecie się na stronie Psy.pl.


torba ręcznie malowana zwierzęta

Wracając do torby - jeśli border collie się znudzi (mało prawdopodobne) torbę można założyć również gładką stroną "do ludzi". 
Jeśli po tym wszystkim nadal czujecie niedosyt ręcznie malowanych piesełów - zobaczcie wcześniejsze projekty (niektóre również z borderami): 

Projekt z borderem przypomniał mi, że w zeszłym roku jakoś mało malowałam. Na szczęście Zaksa nastroiła mnie baaardzo kreatywnie i w pewnym momencie farby akrylowe lały się całymi buteleczkami, a istne apogeum twórczości przyszło na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. 


malowany pies na torbie szycie i rękodzieło

PS Inspiracją na taką psią mordeczkę było poniższe zdjęcie pstryknięte na zeszłorocznej majówce. Trochę mnie ten piasek podczas malowania zmylił, ale koniec końców - skoro nawet moje starsze siostry na widok torby wołały "O, Zakse namalowałaś!" to chyba malunek jest do Pieseła podobny? ;)


malowanie podobizny psa, rękodzieło Adzik tworzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...