20 listopada

Jaki prezent wybrać dla bliskich? Pomysły na prezent dla rękodzielnika!

O ile osoby tworzące prezenty DIY dla najbliższych mają łatwiej z trafionym upominkiem, to jednak co podarować rękodzielnikowi? Jeżeli w Twoim najbliższym otoczeniu znajduje się kreatywny maniak, który nie potrafi wytrzymać kilku minut bez tworzenia nowej rzeczy - zainspiruj się listą pomysłów na prezenty dla rękodzielnika! A gdy jesteś kreatywną osobą - możesz podesłać listę swoim znajomym jako podpowiedź co chciałabyś/eś znaleźć pod choinką.☺

pomysły na prezent dla rękodzielnika


Podrzucałam kiedyś pomysły na prezenty DIY do własnoręcznego wykonania dla najbliższych z okazji świąt. Tym razem pora podpowiedzieć co my - rękodzielnicy - chcielibyśmy znaleźć pod choinką. Z drugiej strony, propozycje na upominki dla kreatywnych maniaków można wykorzystywać przez cały rok.☺

Co podarować rękodzielnikowi? 18 propozycji prezentowych dla kreatywnej osobyPomysły na prezent dla krawcowej 

Upominki idealne dla osoby lubiącej szycie to nie tylko miara krawiecka czy zestaw igieł do szycia. Drobne akcesoria krawieckie mogą stać się dodatkiem do większego prezentu.

1. Nóż krążkowy do cięcia materiałów. Przypomina nóż do krojenia pizzy, jednak ma wygodniejszą rączkę i z jego pomocą można nieźle coś skroić!

2. Mata samogojąca, na której można używać wspomnianego noża krążkowego. Jest to prawdziwe ułatwienie podczas wycinania niezbędnych części do przyszłych ubrań, gadżetów i akcesoriów, zanim w ogóle rozpocznie się szycie główne.

3. Nożyczki krawieckie - niezbędne do cięcia materiałów. Warto sięgnąć po akcesoria z wyższej półki, a może nawet nożyczki zyg-zag marki Fiskars? Akurat te nożyczki pozwalają na tworzenie ząbkowanych brzegów podczas cięcia tkanin. Sama zacieram na nie ręce i chętnie przytuliłabym je jako prezent pod choinkę.☺


akcesoria do szycia, blog o szyciu diy


4. Inną opcją jest podarowanie linijki do patchworku szyjącej osobie. Patchwork to technika szycia, gdzie łączy się mniejsze fragmenty materiałów, łatek czy ścinek w jeden, większy projekt. Linijka pomaga wycinać równe kawałki, a tym samym wspomaga precyzyjne wykonanie patchworku.

5. Żeby w szyciowo-domowym warsztacie zachować porządek i zawsze mieć miejsce na tworzenie nowych ubrań czy torebek - warto zwrócić uwagę na drewnianą niciarkę. Prezent będzie nie tylko praktyczny, ale i elegancki!


6. Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować z powyższych propozycji, i co okaże się najlepszym prezentem dla krawcowej, to odpowiedzią na Twoje rozterki może być... bon upominkowy! O bon podarunkowy na zakup materiałów i tkanin do szycia pytaj w wybranym sklepie bądź pasmanterii internetowej. Najlepiej skierować się do ulubionego sklepu, z którego najczęściej przychodzą wielkie paki materiałów zamawiane przez Twoją siostrę, mamę czy dziewczynę, i rozpoczynające maraton szycia. ;)

7. A może prezent na wypasie? Jeżeli Twoja dziewczyna/żona/siostra bądź mama chciałaby rozwijać swoje szyciowe umiejętności, lecz nie ma odpowiedniego sprzętu - maszyna do szycia będzie idealnym rozwiązaniem!☺


maszyny do szycia z Lidla


Pomysły na prezent dla fana robótek na drutach i/lub szydełkowania


8. Możesz skomponować zestaw włóczek do dziergania, zapakować całość w fantazyjny sposób i taki podarek wręczyć fance ręcznych robótek. Tylko nie zgłaszaj później reklamacji, że nie możesz swojej żony czy najlepszej przyjaciółki oderwać od włóczek.☺

9. Kolejną propozycją na upominek dla dziewiarki jest zestaw drutów do robótek ręcznych. Z własnego doświadczenia mogę polecić druty bambusowe - są bardzo wygodne podczas pracy i dostępne w wielu rozmiarach.

10. Gdy rękodzielnik woli szydełkowanie - ergonomiczne szydełko lub od razu cały zestaw wygodnych w użyciu szydełek to będzie strzał w dziesiątkę!


bambusowe druty, ergonomiczne szydełko


A jaki prezent wybrać dla osoby tworzącej biżuterię?


11. Podobnie jak przy osobie lubiącej szycie - fajnym pomysłem może okazać się podarowanie bonu upominkowego do wykorzystania w sklepie z akcesoriami do tworzenia biżuterii. Jeżeli nie masz pewności jakich dokładnie koralików bądź sznurków używa bliski Twemu sercu rękodzielnik - nie wybieraj nic na siłę, byle było. Na rynku półfabrykatów jest tyle różnych możliwości i produktów, tak wiele technik tworzenia biżuterii, stąd trudno będzie trafić idealnie z upominkami.

12. Ponadto, trafionym upominkiem na święta będzie zestaw narzędzi do robienia biżuterii. Szczypce płaskie bądź tzw. bociany są nie do zastąpienia podczas tworzenia misternych biżuteryjnych projektów. 


narzędzia do robienia biżuterii diy


Pomysły na prezent dla artystycznej duszy


13. Farby do malowania tkanin - najlepiej od razu w całym zestawie! Bo po co się rozdrabniać.

14. Do tego przydadzą się pędzle do malowania na ubraniach.
Całość uzupełni paleta do mieszania farb.

15. A może markery do tkanin? Czemu nie! Dla początkujących w malowaniu ubrań oraz dodatków mogą okazać się ciekawą rozgrzewką przed farbami i pędzlami.☺

16. Jeżeli chcesz podarować prezent artyście, który nie lubi machać pędzlem po ubraniach czy trampkach, za to chętnie zmaluje coś na płótnie - pozostaje jeszcze drewniana sztaluga!


akrylowe farby do malowania tkanin
Podczas przeróbki butów - ręcznie malowane trampki DIY


Co wybrać na prezent dla osoby lubiącej rysować?


17. Hmm, na pewno wszystkie kredki służą do rysowania, ale nie wszystkie trzeba koniecznie stosować na papierze! Pastele do tkanin mogą być fajną alternatywą i pomysłem na połączenie ulubionego hobby z czymś nowym.

18. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować bliskiej Ci osobie standardowe kredki. Jako święty Mikołaj możesz zaszaleć i wybrać wodoodporne kredki do rysowania. Niejednemu artyście kopara opadnie do samej ziemi na widok wyjątkowej niespodzianki pod świąteczną choinką.☺


Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam Ci w głowie i masz już wizję na podarunek dla rękodzielnika. A może samemu własnoręcznie tworzysz biżuterię lub szyjesz ubrania i chcesz otrzymać coś z powyższej listy? Podrzuć wpis rodzinie oraz znajomym i nie zapomnij podać swoim bliskim, który numerek prezentu wybierasz.☺ Można to uznać za gotowy list do świętego Mikołaja, a Ty tylko podajesz, co Cię interesuje. I trafiony, wymarzony upominek murowany!

2 komentarze:

Copyright © Adzik-tworzy.pl