18 września

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie sierpnia 2020

Lato przemknęło jak z bicza strzelił... Lecz pomysły na naprawy i przeróbki nie kończą się - zwłaszcza w Akcji:Reperacji! 😄 Zobacz co dostało nowe życie podczas sierpnia, zainspiruj się oraz weź udział w akcji!

Akcja:Reperacja u Adzika - podsumowanie sierpnia 2020

Plastikowa doniczka-truskawka z pustego opakowania

Tworzenie doniczek z "odpadów" weszło mi w krew i cały parapet oraz balkon mam usiany odzyskowymi doniczkami. 😊 Jest to zarówno tanie rozwiązanie, jak i ekologiczne (nie muszę kupować specjalnie nowych doniczek, bo korzystam z pustych opakowań po jedzeniu, a tym samym mniej śmieci wyrzucam), ale można się przy okazji pobawić i stworzyć niepowtarzalne dekoracje!

Jeden z pustych pojemników przemalowałam na truskawkę. Patrząc od boku wydaje się jakby cała doniczka była owocem z zieloną szypułką - a to za sprawą zasadzonej w pojemniku roślinki. 

Chcesz podobną doniczkę? A weź se zrób! Podrzucam instrukcje poniżej. 😀 

➝ DIY doniczka jak truskawka (fajny pomysł na upcykling)

Doniczka-truskawka DIY z upcyklingu - Akcja:Reperacja u Adzika

Za mały t-shirt? Uszyj z niego ubranko dla dziecka!

Podczas lata porządkowałam nieco pozostałości moich rzeczy, które zostały u moich rodziców (od ponad roku mieszkam osobno, ale jakoś się złożyło, że niektóre moje szpargały nie przeprowadziły się razem ze mną). Zrobiłam przegląd starych, zakitranych ubrań i... znalazłam t-shirt z Minionkiem. Sama bluzka okazała się na mnie nieco mała, do tego nadruk też nie przypasował w mój gust jak przed laty. Szkoda byłoby się pozbywać całkiem takiego motywu, więc uszyłam z t-shirtu sukienkę dla małej siostrzenicy. 😄

DIY sukienka dla dziecka z t-shirtu po mamie lub cioci 

Sukienka dziecięca DIY z t-shirtu po mamie - Akcja:Reperacja u Adzika

Prosta przeróbka nudnej bluzki - ozdobne obszycie w akcji!

Przerabianie ubrań nie zawsze musi trwać kilka dni i zabierać mnóstwo czasu, by efekt był widoczny i interesujący. Istnieją przypadki, które potrzebują około 30 minut, by zmienić swe oblicze.
Tak właśnie stało się z szarym, nudnym, starym i gryzącym przy dekolcie t-shirtem. Oryginalnie wszyty ściągacz-lamówka przy dekolcie był straszliwie gryzący, niewygodny oraz drażnił moją skórę, przez co bluzka leżała nienoszona w szafie.

Aż przyszedł magiczny dzień, w którym siadłam do przerabiania pewnej kwiecistej spódniczki - jej fragment wykorzystałam do zrobienia ozdobnej, kontrastowej lamówki. Wszyłam ją do szarej bluzki i... to wszystko! Przeróbka gotowa w niecałe pół godziny - może też spróbujesz odmienić tak swój t-shirt? 😀


Przeróbka nudnej bluzki DIY obszycie - Akcja:Reperacja u Adzika

Resztki materiałów po przeróbkach? I je da się wykorzystać w szyciu!

Młodsza siostra podrzuciła mi - jakoś na początku tego roku - dolną część t-shirtu, bo z jego górnego fragmentu zrobiła sobie tzw. crop top (czyli tę taką krótką bluzkę nad pępek). Materiał był dość rozciągliwy, w takim trochę marmurkowym odcieniu rdzawo-czarnym (aaa, cholera wie jak ten kolor określić, nie znam się na nazwach!). Podobał mi się napis - czy raczej jego resztka, końcówka - na przodzie dawnego t-shirtu. W końcu wpadłam na pomysł, by jakoś tę resztkę ubrania wykorzystać, np. do ćwiczeń z szycia bielizny.

I poszło! Z resztki t-shirtu powstały 2 pary majtek, które uszyłam na własny użytek. Całkiem fajną przygodą okazało się szycie bielizny z odzysku, choć to nie mój pierwszy raz z szyciem gaci. 😂 Rok temu zrobiłam sobie fajne, dopasowane gatki z resztki dresówki po szyciu t-shirtu dla mojego chłopaka (sporo czasu minęło, a ja nadal nie pokazałam obu wspomnianych uszytków, zła ja!).
Co prawda majtki z t-shirtu uszyłabym po tej próbie nieco inaczej, lecz mimo to warto było potrenować, wypróbować ten pomysł i teraz podrzucam go dalej z kilkoma poradami, by Tobie gatki wyszły lepiej. 😉


Bielizna DIY szycie z bluzki - Akcja:Reperacja u Adzika


* * * 

LINK PARTY Z TWOIMI PROJEKTAMI Z RECYKLINGU I NAPRAWAMI

W co miesięcznym wpisie z podsumowaniem zabawy będzie można linkować do swoich projektów z recyklingu, wszelkich napraw, metamorfozy staroci, odnowy mebli... Po prostu to, nad czym aktualnie pracujesz i co reperujesz.☺ Mogą być także projekty z przeszłości!

Sprawdź → zasady reperacyjnego Link Party i pozostaw link do siebie w tzw. "żabce" na samym dole niniejszego wpisu.

WYJĄTKOWO można zgłosić swoją przeróbkę, naprawę lub recykling do 6 października 2020 roku, do godziny 23:55.

Zgłoszone w Link Party projekty wezmę pod uwagę podczas przygotowywania kolejnego podsumowania i wyróżnię najciekawsze zgłoszone prace. 

Zachęcam Cię gorąco do wspólnego przerabiania i kreatywnego recyklingu.☺ Nie pozwólmy ulubionym ciuchom, dekoracjom czy "śmieciom" wylądować na wysypisku śmieci!→ Akcja:Reperacja u Adzika - dołącz do fejsbuszkowej grupy maniaków przeróbek i napraw!

A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨