30 września

Przyjrzyj się - David Ellis 📚 Recenzja książki

Lubisz zaczytywać się w kryminałach o przemyślanej fabule, która uraczy Cię niesamowitym zakończeniem? "Przyjrzy się" Davida Ellisa zaintryguje Cię od pierwszych stron! Poznaj recenzję książki i sprawdź, czy i Ciebie ten tytuł omowa sobie wokół palca (albo wokół stron 😉).

Recenzja książki "Przyjrzyj się" David Ellis - Blog DIY Adzik-tworzy.pl


Przyjrzyj się - David Ellis - recenzja kryminału

Główny bohater całej historii to Simon Dobias, wykładowca prawa na jednej ze znanych uczelni w Chicago. Mieszka z żoną Vicky w domu odziedziczonym po rodzicach. Jego matka, również prawniczka, przed wielu laty przedawkowała środki przeciwbólowe po przebytym udarze. Natomiast ojciec Simona został zamordowany, a o popełnienie przestępstwa podejrzewano właśnie jego syna.

Vicky ma równie ciekawą i trudną przeszłość. Poznała się z Simonem przez spotkania grupy wsparcia dla osób, które zmagają się ze śmiercią bliskiej osoby. Siostra Vicky popadła w nałóg i przedawkowała kilka lat wcześniej, pozostawiając dwie małe córeczki oraz męża.

Obecnie para cieszy się spokojnym życiem, lecz w pewnym momencie Simon wpada na swoją starą miłość sprzed 19 lat. Piękna Lauren zamotała mu niegdyś w głowie i życiu, i nawet po takim czasie bohater czuje coś do kobiety. Od słowa do słowa wdaje się w nią w romans, a w międzyczasie Vicky planuje położyć rękę na rodzinnym majątku męża i korzysta przy tym z pomocy przystojnego inwestora Christiana.

Po kilku miesiącach romansu Simona z Lauren, kobieta zostaje zamordowana, i to w halloweenową noc, na kilka dni przed rocznicą ślubu Simona i Vicky. Czy to zazdrosna żona postanowiła wykosić rywalkę z życia, a może zrobił to skrzywdzony niegdyś Simon? Jakie tajemnice skrywa Vicky i kto zabił wiele lat temu ojca Simona? 


Recenzja książki "Przyjrzyj się" David Ellis - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Cała historia jest cudownie skomponowana i przemyślana w każdym szczególe! Nie sądziłam, że będę się tak świetnie bawić podczas lektury - zaskoczenie było jak majstersztyk. Dopracowane do perfekcji! 

Mam nadzieję, że przeczytam jeszcze nie raz, nie dwa równie wybitne kryminalne historie. Co istotne, David Ellies - autor książki, sam jest prawnikiem i widać, że wykorzystał posiadaną wiedzę oraz doświadczenie w "Przyjrzyj się". Gdybym miała ocenić tę książkę, dałabym nie 10, a 11/10.

Tytuł podobał mi się o wiele bardziej niż np. "Znajdź mnie" Anne Frasier (chociaż i tamta książka mocno mnie wciągnęła).

Wpis blogowy powstał we współpracy z księgarnią internetową Selkar.pl. Sprawdź, jakie inne książki kryminały znajdziesz w ofercie księgarni.

Zajrzyj do innych recenzji książek i znajdź ciekawą lekturę na długie, jesienne wieczory! 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨