03 stycznia

Ręcznie malowana bluzka DIY - Te amo? Tequila!

Nareszcie mogę pokazać Ci jaki prezent pod choinkę zmajstrowałam dla koleżanki! Zobaczyłam podobny pomysł kiedyś, w otchłani internetu, zmodyfikowałam go i wyszło dzięki temu coś jeszcze innego. Zobacz jak stworzyć własną bluzkę "Te amo? Tequila!" 😀

Bluzka "Te amo? TEQUILA" ręcznie malowana DIY - Adzik tworzy

Bluzka "Te amo? TEQUILA" ręcznie malowana DIY

Całe malowanie opierało się na wykorzystaniu: wody, pędzla, nożyczek do wycięcia szablonu, kartki z bloku technicznego (jako szablon) i gwiazdy głównej - czarnej farby akrylowej. Oczywiście potrzebujesz także ubrania do przemalowania, chyba że chcesz zmalować sobie imprezową torbę? Nic nie stoi na przeszkodzie! 😄
Opcjonalnie przygotuj także taśmę klejącą (może być taśma malarska) - pomoże Ci utrzymać w jednym miejscu szablon do malowania oraz ubranie.

Jak zrobić własną bluzkę DIY "Te amo? Tequila"

1. Rozrysuj na bloku technicznym jak ma wyglądać Twój napis. Graficznie może on przybrać formę ankiety czy sposobu, w jaki zaznacza się prawidłową odpowiedź na sprawdzianie.
Możesz też być sprytną osobą i - jeżeli w przeciwieństwie do mnie dysponujesz drukarką - rozrysuj pomysł w darmowym programie graficznym (np. w Canvie albo nawet niech i stary, dobry Paint się przyda) i wydrukuj projekt.

2. Wytnij w szablonie wszystkie literki i znaki do namalowania. 

3. Rozłóż na płasko bluzkę do przemalowania. Możesz przykleić ją na czas malowania taśmą do stołu czy biurka, żeby ubranie nie latało w te i wewte.

4. Połóż na ubraniu szablon i "przyspawaj" go taśmą w jednym miejscu.

5. Powycinane w bloku technicznym otwory - tj. litery i znaki - zamaluj czarną farbą akrylową.
Nie wylewaj farby hektolitrami, bo materiał będzie wchłaniać nadmiar farby, która się "rozleje" i kształty liter będą nierówne i niewyraźne, jakby zapomniały co to Rutinoscorbin.

Bluzka "Te amo? TEQUILA" DIY malowanie farbami do tkanin - Adzik tworzy

PODPOWIEDŹ: Znaczek przy odpowiedzi "quila" możesz namalować czerwoną albo zieloną farbą. Albo walnij minibutelkę, jak się bawić, to się bawić!

Bluzka "Te amo? TEQUILA" DIY ręcznie malowana - Adzik tworzy

7. Delikatnie odklej szablon od ubrania i pozostaw całość do wyschnięcia.
Producenci podają zwykle, by odczekać aż 24 godziny, ale farba często wysycha w kilka godzin. 

8. Po wszystkim wyprasuj malunek przez bawełnianą lub lnianą szmatkę. Ustaw żelazko na wysoką temperaturę i utrwalaj w ten sposób napis przez kilka długich minut. Ino suwaj żelazkiem w prawo i w lewo, a nie że zostawisz je na leżąco na kilka minut, bo Ci się ubranie zjara!

Twoja bluzka DIY "Te amo? TEQUILA" jest gotowa!


Bluzka DIY "Te amo? TEQUILA" malowana farbami do tkanin - Adzik tworzy

Mało Ci malowanych inspiracji? Sprawdź pomysły z instrukcjami DIY na malowanie farbami - od t-shirtów, przez torby, aż po buty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨