15 lipca

Bransoletka Kumihimo w morskich kolorach

Na początku lipca pokazałam Wam moją pierwszą robótkę wykonaną techniką kumihimo. 
Technika ta bardzo przypadła mi do gustu, więc wczoraj powstała kolejna plecionka!Tym razem nie musiałam męczyć się z jednorazowym dyskiem wyciętym naprędce z kawałka tektury. Dostałam od Chłopaka kilka kawałków fajnej pianki, którą nieco usztywniłam, ponacinałam na brzegach i teraz mogę szaleć ze sznurkami! 

Dorwałam więc woskowane sznurki (o grubości 1 mm) w trzech kolorach: białym, błękitnym i czerwonym. Przygotowałam ok. 1,2 m z każdego koloru, złożyłam na pół i wciągnęłam się w wyplatanie... W taki oto sposób powstała plecionka zbyt długa na "pojedynczą" bransoletkę, ale żal było mi ją skracać i przycinać... Przedłużyłam więc całość kilkoma koralikami w barwach zbliżonych do użytych wcześniej sznurków i przyczepiłam zapięcie. 
Jeśli zjawią się tu spece od kumihimo to od razu mam do nich pytanie - czy splot widoczny w mojej bransoletce jest w porządku? Czy powinien być ciaśniejszy?

Staram się naciągać sznurki jak najczęściej, ale odnoszę wrażenie, że bransoletka jest miejscami za luźna... Co prawda przy noszeniu na ręce tego nie widać i w żaden sposób to nie przeszkadza, ale skoro uczę się nowej techniki to chcę to zrobić porządnie, stąd moje pytania.

Ale już koniec pytań, pora nacieszyć oczy bransoletką! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨