16 listopada

Spersonalizowane ubranko wystawowe dla psa

W ostatni weekend października odbyła się w Poznaniu Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć na niej Feliny. Potrzebowała ona na tę okazję specjalnego, nowego ubranka, na widok którego ludziom opadną szczeny. I jestem świadkiem, że niemal wszyscy oglądali się na wystawie za tak ubraną Felcią!

szycie ubranek dla psa na wymiar rękodzieło
Wystawowe ubranko dla psa

Już na długo przed wystawą znajoma ze studiów poprosiła mnie o uszycie czegoś specjalnego dla jej psa. Usiadłyśmy razem przy różnorodnych materiałach, które nagromadziły mi się w szafie od ciągłych wizyt w pasmanterii, i wymyślałyśmy jak ma wyglądać ubranko dla Feli - psa rasy springer spaniel.

Po sprawdzeniu jak poszczególne materiały ze sobą wyglądają, padło na róż z czarnym obszyciem (na tułów) oraz srebrną siateczkę z czarnymi zdobieniami (na snood'a). I zaczęło się całe szycie psiego kombinezonu na wymiar!

Żeby spersonalizować ubranko (i również po to, żeby był efekt WOW) znajoma poprosiła o naszycie dużej litery "F" na lewym boku (z tego samego materiału co snood). 
Przód ubranka jest wiązany (za sprawą napownicy, której użyłam po raz pierwszy pomimo tego, że mam ją od...roku), a w okolicach tylnych łap od środka wszyte są wąskie gumki. Dzięki temu podczas noszenia kombinezon nie spada psu z tylnej części ciała. 


blog o szyciu dla zwierząt

Tak wygląda Felina w całym zestawie - w kombinezonie oraz nałożonym (na szyję i uszy) snood'zie. 


szycie ubranek dla psa rękodzieło
Jak psia diva! I widać czyi jest ten kombinezon ;)

kombinezon dla psa na wymiar rękodzieło


To kolejne już ubranko, które szyłam dla Feli; pierwszy był kombinezon przeciwdeszczowy (zobaczycie go tutaj), a następnie zielono-czarne ubranko na wystawy (klik).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨