piątek, 9 grudnia 2016

Świąteczny organizer - DIY

Zabraliście się już za świąteczne porządki? Brakuje Wam pomysłów na to jak utrzymać wszystko w kupie aż do świąt i jeszcze dłużej? 
W takim razie warto, żebyście skusili się na czipsy z tuby - opakowanie można przerobić na funkcjonalny organizer, i to w kilka minut! A w trakcie tworzenia nawet nie zdążycie zrobić bałaganu. ;)


Świąteczny organizer (z tekturowej rurki) - DIY


Do wykonania organizera potrzeba: 


  • tuby po czipsach - np. od Pringles'ów albo Crunchips (osobiście polecam tę drugą, bo jest sztywniejsza, tym samym posłuży dłużej),

  • dwustronnej taśmy klejącej (jeśli nie macie takiej pod ręką, możecie użyć np. kleju Magic),

  • nożyczek,

  • ozdobnego, świątecznego papieru do pakowania lub materiał w świąteczne wzorki,

  • wstążek.


Jak zrobić świąteczny organizer?


1. Na początek należy opróżnić tubę z zawartości. ;)


2. Po chwilach spożywczych przyjemności zabieramy się za wyczyszczenie tuby od wewnątrz. Można to zrobić np. wilgotną ściereczką, a później wytrzeć wnętrze do sucha. 3. Przymierzamy tubę do papieru, żeby przygotować odpowiednio długi i szeroki kawałek do późniejszego ozdobienia.

4. Obklejamy tubę w kilku miejscach paskami dwustronnej taśmy klejącej


5. Odklejamy ochronną warstwę od taśmy i przyklejamy ozdobny papier


6. Dodatkowo, żeby zakryć ewentualne nierówności papieru przy krawędziach tuby, możemy przykleić ozdobne wstążki.


Żeby to zrobić przyklejamy cienki pasek dwustronnej taśmy, odklejamy ochronną folię i montujemy odpowiednio długi kawałek wstążki.


Ze wstążkami można zaszaleć i przykleić nieco dłuższy odcinek niż ustawa przewiduje - za długie końcówki możemy zawiązać na kokardkę!Ta-rara-ram, na święta organizer mam! :)A Wy macie już świąteczne dekoracje? :) Jeśli brakuje Wam pomysłów - zobaczcie również instrukcje na świecznik w zimowym klimacie (to również recykling, więc się nie wykosztujecie ;).