czwartek, 13 kwietnia 2017

Pisanki ze słoików

Co powiecie na to, żeby w tym roku na Wielkanoc, oprócz jajek, pomalować również słoiki? ☺
Jeśli macie ochotę na nietypowe pisanki, to ten pomysł jest dla Was!recykling słoików
Świeczniko-pisanki ze słoików Uzbierało mi się sporo słoików m.in. po Nutelli, dżemach i legendarnych jogurtach z Biedronki, które - o dziwo! - sprzedawane są w maleńkich słoikach zamiast w plastikowych opakowaniach. Ale to i lepiej, bo te małe szkiełka mają swój urok i idealnie mieszczą się w nich podgrzewacze. :)Słoik po Nutelli oblazły żółte kurczaki, a jeden z mniejszych słoiczków został opanowany przez zające. A ten trzeci to w sumie takie nie-wiadomo-co, ale wygląda lepiej w kolorowym wydaniu niż nieprzemalowany. ;)


W zeszły weekend powstała pierwsza świeczniko-pisanka (pierwsza po lewej, możecie o niej więcej przeczytać TUTAJ), ale tamtą zmalowałam starymi lakierami do paznokci. 

Jeśli więc nie macie farb akrylowych pod ręką - nic nie szkodzi! Lakiery też się świetnie sprawdzą, ale równie dobrze możecie użyć np. farb plakatowych. 

Z kolei, jeśli zależy Wam na super efektach - polecam świecącą w ciemności farbę luminescencyjną (nie jesteście przekonani? przeczytajcie tę recenzję). Przemalowany nią świecznik będzie nie tylko ciekawie wyglądać za dnia, ale i stworzy niesamowitą aurę nocą! 


Chcecie zobaczyć inne pomysły na świeczniki? Proszę bardzo! 

oraz świeczniki z odzysku, przemalowane lakierami do paznokci (łatwe do zrobienia nawet jeśli ktoś twierdzi, że ma "dwie lewe ręce" ;).Czas przedświąteczny to nie tylko mycie okien, trzepanie dywanów i stanie przy garach. Warto zrobić sobie przerwę od domowych obowiązków (nic się nie stanie jeśli na oknie zostanie mała smuga, a dywan nadal będzie zbierać kurz) i zrelaksować przy gorącej herbacie i farbkach.

Możecie w ten sposób zająć również dzieciaki, żeby się nie nudziły kiedy Wy musicie szybko lecieć do sklepu po brakującą puszkę kukurydzy albo twaróg do sernika. 

Mam nadzieję, że - kiedy święta już rozkręcą się na dobre - usiądziecie z rodziną i znajomymi już na spokojnie, złapiecie oddech i będziecie mogli cieszyć się z czasu spędzonego razem (ale nie wliczam w to telewizora!). 
Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Adzik! ☺

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz