13 kwietnia

Wielkanocne pisanki ze słoików z recyklingu

Co powiesz na to, żeby w tym roku na Wielkanoc oprócz jajek pomalować także słoiki?☺ Jeśli masz ochotę na nietypowe pisanki malowane na szkle, to ten pomysł jest właśnie dla Ciebie!


DIY Świeczniki pisanki na Wielkanoc - Adzik tworzyUzbierało mi się sporo słoików m.in. po Nutelli, dżemach i legendarnych jogurtach z Biedronki, które - o dziwo! - sprzedawane są w maleńkich słoikach zamiast w plastikowych opakowaniach. Ale to i lepiej, bo te małe szkiełka mają swój urok i idealnie mieszczą się w nich podgrzewacze. :)
Słoik po Nutelli oblazły żółte kurczaki, a jeden z mniejszych słoiczków został opanowany przez zające. A ten trzeci to w sumie takie nie-wiadomo-co, ale wygląda lepiej w kolorowym wydaniu niż nieprzemalowany.☺


W zeszły weekend powstała pierwsza świeczniko-pisanka, ale tamtą wersję zmalowałam starymi lakierami do paznokci. 

Jeśli więc nie masz farb akrylowych pod ręką - nic nie szkodzi! Lakiery też się świetnie sprawdzą, ale równie dobrze możesz użyć np. farb plakatowych. 


Z kolei, jeśli zależy Ci na super efektach - polecam świecącą w ciemności farbę luminescencyjną. Przemalowany nią świecznik DIY ze słoika będzie nie tylko ciekawie wyglądać za dnia, ale i stworzy niesamowitą aurę nocą! Chcesz zobaczyć inne pomysły na świeczniki DIY z recyklingu? Proszę bardzo! 

oraz DIY świeczniki z recyklingu, przemalowane lakierami do paznokci (łatwe do zrobienia nawet jeśli ktoś twierdzi, że ma "dwie lewe ręce" do tworzenia 😉).

Czas przedświąteczny to nie tylko mycie okien, trzepanie dywanów i stanie przy garach. Warto zrobić sobie przerwę od domowych obowiązków (nic się nie stanie jeśli na oknie zostanie mała smuga, a dywan nadal będzie zbierać kurz) i zrelaksować przy gorącej herbacie i farbkach.
Możesz w ten sposób zająć również dzieciaki, żeby się nie nudziły kiedy Ty musicie szybko lecieć do sklepu po brakującą puszkę kukurydzy albo twaróg do sernika. 
Mam nadzieję, że - kiedy święta już rozkręcą się na dobre - usiądziesz z rodziną i znajomymi już na spokojnie, złapiesz oddech i będziesz mogła/mógł cieszyć się z czasu spędzonego razem (ale nie wliczam w to telewizora!). 


Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Adzik!☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨