08 października

Kosmetyczka zrobiona na szaro

Uszyłam kolejną kosmetyczkę, na prośbę mojej siostry. Chciała ona coś, co pomieści jej wszystkie podręczne kosmetyki (a trochę ich ma!). W kilkanaście minut powstała kosmetyczka wraz z poszewką i zapięciem na zamek.


Szara kosmetyczka uszyta z zamszu, z kokardką

Gotowa kosmetyczka wyglądała dość smutno... Chwilę później uszyłam małą kokardkę i doczepiłam do saszetki.
Podczas wszywania zamka niespodziewanie pękła igła w maszynie! Z początku nie wiedziałam jak ją wymienić, myślałam że to coś skomplikowanego. Jak bardzo się myliłam...! 
Znalazłam na YT filmik co i jak zrobić, potrzebowałam jedynie śrubokrętu i nowej igły. Usunięcie złamanej i włożenie nowej igły zajęło mi ledwie kilka minut (a robiłam to pierwszy raz). 
Morał z tego taki, że na początku coś wydaje się strasznie trudne, bo nie dysponujemy wiedzą w tym zakresie, ale już po zagłębieniu się w temat potrafimy sobie w mniejszym lub większym stopniu poradzić. Nie bój się wykorzystywać wiedzy w praktyce! 

Wewnątrz kosmetyczki dostrzec można materiał w kwiatowe wzory. 
Bo przecież liczy się piękne wnętrze!


Gdyby nie pęknięta igła i kilkudniowe zabieranie się za jej wymianę, siostra dostałaby kosmetyczkę po kilkunastu minutach szycia, a tak musiała sobie poczekać. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨