27 maja

Saszetka-etui malowana w kwiaty konwalii

Cześć i czołem!  
Zrobiłam kiedyś saszetkę z resztek materiału, ale nie wiedziałam co z nią począć. W dodatku była szara i trochę nijaka z zewnątrz (całe szczęście, że chociaż wnętrze ma kolorowe!). Nie miałam na nią pomysłu - ani na ożywienie jej ozdobną wstążką czy guzikiem, ani nawet do czego mogłabym ją wykorzystać. Była opcja, żeby chować do niej np. biżuterię podczas wyjazdów na weekend, ale saszetka nie jest zapinana na zamek, lecz na "zatrzask" (czy coś podobnego), więc wrzucone do niej luzem kolczyki mogłyby wypaść... 
Ten mały uszytek przeleżał swoje w szufladzie (oj, przeleżał!) i czekał...  Czekał... Czekał... Już sama nie wiem na co. 
Pomysł na nią przyszedł przed weekendem, ale wykonanie nastąpiło dopiero 2 dni temu. 
W ruch poszły pędzelki oraz farby akrylowe - biała i dwa odcienie zielonego.
Malunek nie jest spory i trochę teraz żałuję, że nie zaczęłam malować go od dolnej krawędzi saszetki (może wtedy efekt byłby ciekawszy).
A co tak w ogóle się zmalowało? Białe konwalie!Saszetka-etui na biżuterię lub okulary

Z racji tego, że saszetka od zewnątrz jest cała szara, postanowiłam ożywić ją od wewnątrz kolorowym materiałem.
Zapinana jest na zatrzask, jej wymiary to 16 x 12 cm po zapięciu, w momencie gdy jest otwarta 21 x 12 cm. Uszyłam ją ot, tak sobie, i nie wiedziałam do czego ją przeznaczyć. Ale olśniło mnie podczas fotografowania świeżo zrobionej biżuterii - saszetka przydać się może podczas podróży, do przechowania w niej bransoletek i naszyjników lub jako dodatkowy schowek w domu na różne drobiazgi. I już nic się nie zgubi! Saszetkę uszyłam przy pomocy maszyny, zatrzask wszyłam ręcznie. 


Saszetka w konwalie, ręcznie malowana

Całość wygląda o niebo lepiej niż w samych szarościach!
Jak widać, znalazło się też zastosowanie dla saszetki - można w niej przechowywać przeciwsłoneczne okulary. 


A oto ostateczny wygląd saszetki. Postanowiłam domalować jeszcze łacińską nazwę konwalii na materiale - dzięki temu na uszytku więcej się dzieje i jest po prostu ciekawiej.
1 komentarz:

  1. Świetna saszetka :) Dziękujemy za udział w zabawie DIY. Pozdrawiam serdecznie DT DIY Karola

    OdpowiedzUsuń

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨