08 października

Kuferek DIY z plastikowego pojemnika

Jestem strasznym chomikiem! Nie, nie chowam jedzenia w torebkach policzkowych, za to gromadzę różne "odpady" do późniejszego wykorzystania. Dziś mogę szczerze powiedzieć, że warto było wcinać lody podczas upałów - dzięki temu mogę Wam pokazać wdzięczny i bardzo dziewczęcy kuferek z odzysku. W dodatku pokażę Wam jak możecie wykonać go własnoręcznie! 

DIY - Kuferek z odzysku (z pojemnika po lodach)Czego potrzebujemy?

 • pojemnik po lodach (może być również po ciastkach lub innych produktach),
 • dwustronna taśma klejąca,
 • nożyczki,
 • materiał na "obicie" pojemnika,
 • ozdoby: wstążki, guziki i wszystko to co lubicie najbardziej ;)

Jak zrobić kuferek z pojemnika?  1. Pojemnik należy oczyścić z resztek jedzenia (również z zewnątrz, różnie bywa).
  Na oczyszczone i suche zewnętrzne ścianki przyklejamy paski dwustronnej taśmy klejącej. Lecz nie odklejamy jeszcze folii zabezpieczającej!


 2. Przymierzamy pojemnik do materiału i wycinamy fragment, który wystarczy na obicie spodu oraz boków pojemnika. 
  Na swój kuferek wymierzyłam 1 kawałek, ale jeśli wolicie możecie zrobić obicie z kilku mniejszych fragmentów. 3. Odbezpieczamy dwustronną taśmę i przyklejamy do pojemnika materiałowe obicie. Starajcie się zrobić to tak, żeby zniwelować powstawanie zmarszczeń i zagnieceń materiału. Najlepiej nieco naciągnąć obicie podczas przyklejania. 4. Górny brzeg kuferka można ozdobić np. wstążką. Dzięki temu schowamy również brzeg tkaniny. 
  Do zamocowania wstążki również użyłam dwustronnej taśmy klejącej. Ta to ma moc zastosowań! :)


  Końce wstążek warto związać na kokardkę. 5. Żeby kuferek był całkowicie dopieszczony - ozdobimy również wieko/pokrywkę pojemnika.
  W tym celu na oczyszczoną pokrywkę przyklejamy paski dwustronnej taśmy, bez odklejania folii zabezpieczającej. Przymierzamy pokrywkę do tkaniny, wycinamy odpowiedni kawałek.
  Odbezpieczamy taśmę i przyklejamy materiał. 
 6. Brzegi tkaniny można dokleić klejem uniwersalnym (tym razem pomogłam sobie Dragon'em). Nie używamy w tym celu klejów błyskawicznych (np. Kropelki czy SuperGlue), bo tkanina zrobi się sztywna, z jasnym nalotem i nie będzie to pięknie wyglądać! 7. Krawędzie pokrywki również można ozdobić wstążką, która ukryje brzegi materiałowego obicia. W tym celu wystarczy przykleić dookoła pas dwustronnej taśmy, odkleić zabezpieczenie i przymocować wstążkę.


Jeśli stwierdzicie, że mało Wam ozdób - możecie doczepić do Waszego pojemnika więcej wstążek, doszyć w kilku miejscach guziczki, przyszyć cekiny lub przykleić cyrkonie - co Wam się żywnie podoba! ;)Jak wygląda pojemnik po przeróbce? Przerobiony pojemnik zgłaszam do Kreatywnego Bombardowania u Danutki,
Mój kuferek już skrywa cudne, krawieckie skarby. A co Wy schowacie do swoich kuferków? :)


Jestem ciekawa Waszych przeróbek takich pojemników, więc jeśli chcecie się nimi pochwalić - bardzo chętnie je zobaczę!

Przerobionymi pojemnikami możecie pochwalić się w komentarzach poniżej (nie krępujcie się, podrzucajcie linki), a jeśli - oprócz pojemników - przerobiliście inne przedmioty, a może udało się Wam coś naprawić - to zapraszam do co weekendowej Akcji:Reperacji (klik)!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨