19 października

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie września 2017

Co się działo podczas Akcji:Reperacji we wrześniu?
Najwyższa pora na podsumowanie i przedstawienie Wam najfajniejszych pomysłów na naprawy, przeróbki i recykling!

Adzik tworzy Akcja Reperacja


Podczas totalnego przeglądu garderoby mojej młodszej siostry przygarnęłam kilka ciekawych fantów. Na pierwszy rzut oka większość z nich nie wygląda ciekawie i zachęcająco, ale pierwsze wrażenie może mylić! Warto patrzeć głębiej, żeby dostrzec w takich rzeczach TO COŚ. ;) 

W taki sposób jeansy z odrzucającymi (jak na mój gust ;) nogawkami troszkę "poprawiłam": odcięłam ściągacze przy nogawkach i przy okazji nieco je zwęziłam. Mam teraz rurki jak ta lala!

AKCJA:REPERACJA spodnie Adzik tworzy
Kilka poprawek przy nogawkach i całość nabiera zupełnie innego wyglądu!


Od znajomych dostałam starą, od dawna nieużywaną maszynę do szycia. Nawet igła w niej zardzewiała i nie wiadomo było czy maszyna w ogóle ruszy, aczkolwiek jakieś przeczucie mówiło mi, że ta starowinka może jeszcze zaskoczyć...
No i się sama miło zaskoczyłam, gdy wyczyszczony i do cna wypieszczony Łucznik z lat 70. ruszył! Jupi!

Natalia i Marysia - raz jeszcze ślicznie Wam dziękuję! ❤

Akcja:Reperacja maszyna do szycia
Odnowa starej maszyny do szycia


Nie tylko ja cieszę się z nowego oblicza starej maszyny do szycia. Również Ewelina może szyć na starej-nowej Singerce, którą odremontował jej tata. Taka złota rączka w rodzinie jest jak na wagę złota!

Ewelina Markowska - naprawa i renowacja starej maszyny do szycia

Z kolei Izabela, która znana jest ze swojego Kreatywnego Bajzlu, tym razem pokazała co można zrobić ze starymi i nudnymi z wyglądu trampkami córki. 
Małe malowanie, kawałek wstążki i ta-daa, dziewczęce buty mamy jak znalazł! ☺ 

Izabela Kostorz (Kreatywny Bajzel) - przeróbka trampek


A ja miałam we wrześniu mały debiut z szyciem "czegoś na plażę"! 

Za mały strój kąpielowy mojej młodszej siostry musiałam migiem przerobić na bikini dla siebie. Na mnie też było za małe, trzeba było się więc sporo się naciąć, naprzymierzać, pokombinować i zszywać, żeby uzyskać dwuczęściowy strój odpowiedni na moje wymiary. I udało się! 

Żeby jednak bikini miało smaczek - albo chociaż jego górna część - postanowiłam doszyć kawałek taśmy z pomponikami. Całkiem ładnie wygląda to "na płasko", a po założeniu już w ogóle jest miodzio! Zresztą, zobaczcie cały Making of Bikini, są nawet zdjęcia w użyciu! ;)


Adzik tworzy przeróbka bikini
Bikini z zza małego jednoczęściowego stroju kąpielowego (klik!)

Bikini przeszło testy na spóźnionych wakacjach i mam nadzieję, że prędko uda mi się ogarnąć zdjęcia i przedstawić Wam małą relację z wyjazdu. Chcecie?☺


* * * 

Kto jeszcze nie słyszał o zabawie, a chciałby wziąć udział - zobaczcie informator o AKCJI:REPERACJI.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych na przeróbki zapraszam na Adzik tworzy w każdy weekend do wspólnego inspirowania się pomysłami na naprawy, przeróbki oraz recykling!
Możesz również dołączyć do nowej przeróbkowej grupy (klik)!

Pamiętaj: PRZERÓB, NAPRAW, NIE WYRZUCAJ! 
Może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym podsumowaniu? ☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨