30 października

Jak zrobić łapacz snów DIY z upcyklingu

Gdy musisz na już zrobić dla siostrzenicy kolorowy, duży łapacz snów pełen piór, a pod ręką masz tylko wieszak, stare t-shirty, pojedyncze koraliki i nienoszone kolczyki - co poczniesz? Pokażę Ci jak w jedną noc zrobiłam łapacz snów całkiem Z UPCYKLINGU!

Adzik tworzy - łapacz snów diy z upcyklingu

Łapacz snów DIY z upcyklingu - zrób go z tego, co masz pod ręką!

Powyższy łapacz snów pokazałam po raz pierwszy w lipcowej Akcji:Reperacji. Musiałam bardzo szybko zadziałać z jego wykonaniem - potrzebny był przede wszystkim po to, żeby małej siostrzenicy umilić pobyt w szpitalu. 
Sama jako dzieciak swoje musiałam w szpitalu odleżeć (choć według pewnego lekarza byłam "taka zdrowa...". Szkoda, że tylko w teorii), a później latać po lekarzach, do przychodni na badania i kontrole... I to się niestety nie zmieniło. Nie wspominam dobrze swojego pobytu w szpitalu i sama chciałabym mieć wtedy coś, co chociaż na chwilę pozwoliłoby mi przestać się smucić o karną posiadówę w śmierdzącym sterylnością i wrednymi babami z recepcji miejscu. 

Łapacz snów DIY z upcyklingu - co się przyda?

Przeleciałam po chacie jak przeciąg i znalazłam m.in.:
  •  stare, druciane wieszaki;
  • kolczyki z piórkami, które zrobiłam własnoręcznie dawno temu, m.in. na wyzwanie kolorystyczne, i nie miałam zbyt wiele okazji, żeby je nosić. Pióra do łapaczy snów można też kupić w sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii;
  • znoszone t-shirty, z których zrobiłam włóczkę z recyklingu (jeśli nie wiesz o co chodzi - zobacz instrukcje jak zrobić włóczkę z t-shirtów);
  • pojedyncze koraliki, z których nie skomponowałabym całej, ładnej bransoletki;
  • nieco muliny i resztki włóczek do dzierganych robótek.

Narzędzia, czyli nożyczki, obcinaczki, szczypce-bociany mam w swoich zbiorach już od dawna i tym razem też mi pomogły w kreatywnym majsterkowaniu. ☺

Jak zrobić wiszący łapacz snów DIY - krok po kroku

z czego zrobić łapacz snów diy

1. Zrób obręcz do łapacza snów, najlepiej sztywną, żeby utrzymała całą dekorację w ryzach.

Z czego zrobić obręcz do łapacza snów? 

Obręcz do łapacza snów z czego zrobić - Adzik tworzy

W zależności od tego, czym dysponujesz, obręcz do łapacza zrobisz z:
kawałka drutu - odpowiednio go wygnij i połącz końce poprzez skręcanie końcówek i odcięcie nadmiaru drutu (jak na powyższym zdjęciu);
→  cienkiej, elastycznej gałązki - jej końce można skleić lub mocno obwiązać kawałkiem mocnego sznurka.

Można wykorzystać także grubsze, sztywniejsze druty, np. z metalowych wieszaków, do wykonania bazy-obręczy dla późniejszego łapacza snów. Jednak trzeba w tworzenie włożyć nie tylko serce, ale i siłę. 
Musiałam powalczyć z drucianymi wieszakami i uformować z nich coś na kształt okręgów. Początkowo planowałam jeden większy okrąg, ale o wiele ciekawiej prezentuje się rozbudowany łapacz snów z dodatkowymi, mniejszymi obręczami. 


obręcz do łapacza snów diy z czego zrobić - ADzik tworzy

2. Obręcze do łapacza snów, wykonane z samego drutu, były dość cienkie. Dlatego otoczyłam je włóczką z recyklingu, zrobioną ze starych t-shirtów, w celu ich pogrubienia i dodania nieco objętości. 


łapacz snów diy z upcyklingu

3. Następnie obręcze "obkręciłam" kolorowymi włóczkami. Dla lepszego i bardziej wesołego efektu postanowiłam każdą z obręczy zrobić w innym kolorze. 

jak zrobić łapacz snów krok po kroku

4. I przyszła pora na tworzenie wewnętrznych sieci w łapaczu!
Gdy robiłam po raz pierwszy w życiu duży łapacz snów, sieć nie wyszła mi tak cudownie... Ale widać, że praktyka swoje robi - dlatego ćwicz i się nie poddawaj! Nikt nie jest ideałem od pierwszego razu.


diy łapacz snów wiszący

5. W sieciach dodałam co nieco koralików nie do pary, które znalazłam w zakamarkach moich twórczych zbiorów. Dobrze, że ich nie wyrzucałam, bo jednak się przydały. ☺

6. Po wykonaniu sieci musiałam jeszcze połączyć z największym, głównym okręgiem 3 mniejsze obręcze (wystarczyło do tego trochę włóczki z większymi koralikami dla ozdoby). 

7. Na sam koniec doczepiłam do całego łapacza piórka
Do każdej mniejszej obręczy podwiesiłam po 2-3 piórkach. Do największej obręczy łapacza przymocowałam za pomocą sznurków kilka piór na bokach i pomiędzy małymi obręczami. 


jak zrobić łapacz snów z recyklingu

Wiszący łapacz snów DIY w 100% z odzysku? Oto efekt!

łapacz snów diy z upcyklingu

Łapacz snów wyszedł mi o wiele, wiele większy niż się siostrzenica spodziewała (ja też myślałam, że będzie jednak znacznie mniejszy), ale i jej radość z prezentu była równie duża.☺

Adzik tworzy - łapacz snów diy z upcyklingu

Adzik tworzy - łapacz snów diy z upcyklingu

Adzik tworzy - wiszący łapacz snów diy z upcyklingu

Inne ręcznie wykonane przeze mnie łapacze snów: 


A to i tak nie wszystkie moje łapacze snów...

łapacz snów diy z upcyklingu

Poniżej zdjęcie już z pokoju siostrzenicy. Nie było bata - jak się młoda uparła, że łapacz ma wisieć nad łóżkiem, to tak musiało się stać!☺

Adzik tworzy - wiszący łapacz snów diy z upcyklingu

Też masz kompletnego bzika, jeśli chodzi o łapacze snów? 😀

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨