10 kwietnia

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie marca 2018

W marcu jak w garncu, a i w Akcji:Reperacji jest różnorodnie! Od szycia spódnic, plecionych szarpaków dla psów, aż po kurczaki w słoikach!
Zobaczcie reperacyjne pomysły z marca! Który najbardziej przypadł Wam do gustu?☺

zero waste blog o recyklingu, blog o przerabianiu ubrań

Miesiąc zaczął się od przedwczesnego Dnia Kobiet - zrobiłam sobie prezent "z odzysku", używając w tym celu dołu z przerabianej przed laty sukienki z second-handu. Nie mam zdjęcia tak totalnie sprzed przeróbki, została mi bowiem tylko dolna część sukienki. Zastanawiałam się nad tym czy nie pozostać przy luźniejszej wersji spódnicy, ale przecież taka prosta też się przyda!

Adzik tworzy - blog o szyciu i przerabianiu ubrań


Ciekawym, bardzo malowniczym rozwiązaniem na ukrycie niespieralnych plam na ubraniach pochwaliła się Izabela z Kreatywnego Bajzu - mankamenty na materiałach można łatwo ukryć pod farbą czy pod pisakami do tkanin. Efekt? Może być multikolorowo, ze zwierzakami, z postaciami z bajek... Ogranicza Was tylko wyobraźnia i chęci! ☺


Zamiast zrobić coś w końcu dla domowego mruczka Putina (ten rudzielec, który na moim Instagramie wszędzie i we wszystko mi się wtrynia) - wyplotłam w pośpiechu mały szarpak dla szczeniaka
Zrobiłam go tak jak kiedyś wyplatało się plastikowe żyłki, tzw. filofun, a do jej wykonania wykorzystałam t-shirtową włóczkę DIY.

jak zrobić zabawke dla psa diy


Szybka zagadka - co stworzono do uprawiania sportów, a służy do lenistwa na kanapie?


Dresy! ☺

Zamiast nadal naginać w swoich spodniach, ze zbyt obszernymi nogawkami, po domu - postanowiłam na wiosnę się za nie zabrać i nieco je zwęzić oraz skrócić. Dzięki temu mogę w nich normalnie biegać, bez majtających na wietrze nogawek. 


jak zwęzić nogawki, jak skrócić za długie spodnie krok po kroku


Wielkanocne dekoracje DIY z recyklingu


Ciekawym pomysłem na koszyczek (przy okazji również instrukcjami ☺) podzieliła się Mama Wymysla - koszyczki w formie wiszącej oraz stojącej można wykonać z plastikowych butelek. Chcecie spróbować? 

A może macie ochotę przygarnąć pod swój dach uszatego zająca z recyklingu? Projekt pomysłu Mama Wymyśla możecie zobaczyć na blogu Juniorowo. Ach, zając powstał ze skarpety, także jeśli macie jakieś nie do pary - nie wyrzucajcie ich, zróbcie sobie zajączka uszatka! ☺

Kurczak w słoiku? Czy kurczak ze słoika?

Co by nie było, takiego ptaszka bardzo łatwo i szybko można zmalować przy użyciu farb akrylowych lub plakatowych.

DIY - świecznik na Wielkanoc ze słoika
Jak zrobić świecznik na Wielkanoc - DIY - instrukcje

* * *
Wszystkich chętnych na przeróbki zapraszam na Adzik tworzy w każdy weekend do wspólnego inspirowania się pomysłami na naprawy, przeróbki oraz recykling!
Możesz również dołączyć do przeróbkowej grupy! Poznaj pomysły innych osób, złap inspirację lub zapytaj o radę - chętnie Ci pomożemy! ☺


Pamiętaj: NAPRAW, PRZERÓB, NIE WYRZUCAJ!
A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym podsumowaniu? ☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨