wtorek, 27 marca 2018

DIY: Świecznik-kurczak na Wielkanoc

Jak idą Wam przygotowania do Wielkanocy?
U mnie chałupa wysprzątana, okno aż lśni, więc przyszła pora na odpowiednie dekoracje - ja bez nich nie czuję klimatu świąt, a Wy?
Dla zabieganych mam propozycję na świecznik w formie kurczaka-instant!☺Skusicie się na szybką kurkę?Od dawna zbieram różne przydasie "na zaś", do późniejszego wykorzystania czy przetworzenia. Traf chciał, że podczas szperania w gromadzonych rzeczach przypomniały mi o sobie szklane słoiki. Postanowiłam wziąć je w obroty i udekorować najpierw je, a następnie nimi - mieszkanie. 

Tak to wyglądało przed:


Mniejszy słoik (po jogurcie z Biedronki) postanowiłam przerobić na małego kurczaka. Większy również poddałam przemianie, ale na razie o niej cicho-sza! 

Jak zrobić kurczaka ze słoika:


 1. Namaluj czarną farbą (może być akrylówka albo plakatówka) okrągłe oczka z przodu słoika, na bokach małe skrzydełka i ogonek z tyłu. 

  Następnie czerwonym kolorem zrób trójkątny dzióbek poniżej linii oczu.  2. Pozostało tylko: złapać za żółtą farbkę, wlać ją do wnętrza słoika i rozsmarować maź szerokim pędzlem po szklanych ściankach słoja. 

  Dlaczego żółta farba poszła dosłownie DO słoika? 
  Wcześniej, przez przeźroczyste ścianki zlewał się przód kurczaka i jego tył. Brzydko to wyglądało, prawda? A farba wlana do wnętrza sprawiła, że - zrobione od zewnętrznej strony malunki dzióbka, skrzydeł, ogonka - nie zlewają się, kurczak wygląda jak kurczak, ma intensywny kolor i dodaje energii!  3. Swojego kurczaczka odstaw do całkowitego wyschnięcia.

  W tym czasie możesz wypić kawę, poczytać książkę lub zabrać się za świąteczne wypieki - a w tym może Wam pomóc darmowy e-book od Anny z bloga Kęsy Codzienności
  Ja swój egzemplarz już pobrałam i mam nadzieję, że uda mi się coś własnoręcznie upichcić z okazji zbliżających się świąt. ☺
I kurczak wielkanocny gotowy! 
To co, zmalujesz własną wersję? ☺


Psst! To na razie pierwszy z przerobionych słoików, drugi-większy słoik również przemieniłam w dekorację i niebawem ją też zobaczysz na blogu.Z pustych słoików stworzyć można również malowane pisanki (sprawdzą się jako organizery i świeczniki).
A jeśli masz ochotę zrobić komuś przyjemną niespodziankę i np. podarować upominek "na zajączka" - zobacz listę 10 pomysłów na własnoręcznie wykonane prezenty!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...