13 marca

Kamienie, konie i chwosty - czyli biżuteria dla koniarzy

Dawno nie pokazywałam Co nowej biżuterii. Co więc powiesz na bransoletkowe szaleństwo i małe co nieco dla koniarzy?☺ W moim kreatywnym warsztacie w ruch poszły kamienie naturalne i... powstało 6 koralikowych bransoletek na gumce!

bransoletki z koralików naturalnych na gumce, z końmi

Bransoletki handmade dla miłośniczek koni

Biżuterię wykonałam z emaliowanych zawieszek w kształcie koni, elastycznej gumki i kamieni jubilerskich (agat, howlit, jadeit, epidot). Dodatkowo, każda bransoletka ma też swój chwościk (po staropolsku rzec można, że bransoletki mają po prostu po kutasie ;). 

bransoletki z koralików naturalnych na gumce, z końmi

Odpowiednich, gotowych chwostów do kupienia nie mogłam dorwać, więc zmajstrowałam je sama. Zdania odnośnie chwostów - czy kupować, czy robić samemu - są podzielone. Doszły mnie słuchy, że kupne chwościki mogą się szybko psuć i rozsypywać na części pierwsze krótko po zakupie, z drugiej jednak strony to samo może spotkać kutasiki, które sami wykonamy.

Warto przede wszystkim zadbać o mocne i wytrzymałe wiązanie w górnej części frędzelków, delikatnie potraktować je odpowiednim klejem i całość minimalnie spryskać ...lakierem do włosów! 

Ostatni zabieg wykonałam z myślą o lepszej trwałości nitek w chwościkach, jak i dla zachowania odpowiedniego kształtu całych chwostów - kiepskich jakościowo chwostów naoglądałam się pracując w pewnej sieciówce biżuteryjnej, wolałam więc sama uniknąć frędzelków nie do okiełznania, sypiących się na wszystkie strony.

Naszyjnik DIY z koralików i z chwostem


bransoletka z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką
Bransoletka z różowego jadeitu


bransoletka z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką
Bransoletka z szarego jadeitu

Chodzi Ci po głowie koralikowa bransoletka na gumce z zawieszką, lecz nie wiesz jak zrobić biżuterię? A może trzymasz na dnie szuflady koraliki po rozerwanej biżuterii, którą chcesz naprawić?


Chwost DIY ze sznurkowych resztek - możesz wykorzystać go jako zawieszkę przy bransoletce 😉


bransoletka z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką
Bransoletka z różowego howlitu 


bransoletka z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką
Bransoletka z błękitnoszarego jadeitu


bransoletka z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką
Bransoletka z granatowego epidotu


bransoletka z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką
Bransoletka z szarego jadeitu

Biżuteria powstała dla Fizjoterapia Zwierząt Martyna Białek jako bożonarodzeniowy prezent dla koniarzy. 
Na jej fanpage znajdziecie nie tylko propozycje zabiegów i odnowę biologiczną kopytnych, Martyna podsunie Wam również garść wiedzy popartej badaniami naukowymi z zakresu hipologii i jeździectwa. A, i jeszcze ujęcia i filmiki "od kuchni" - nie wiem jak Wy, ale mi się sama gęba uśmiecha widząc np. coś takiego. Sam koń też jest zadowolony! ☺ 


Został mi jeszcze mini-kawałek tkaniny w konie i zastanawiam się jak go dobrze wykorzystać. Może masz jakieś pomysły? ☺


bransoletki handmade z kamieni naturalnych z chwostem i zawieszką

Chcesz być z Adzikiem na bieżąco? Zapisz się na newsletter!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨