wtorek, 13 marca 2018

Kamienie, konie i chwosty - czyli biżuteria dla koniarzy

Dawno nie pokazywałam Wam nowej biżuterii. Co więc powiecie na bransoletkowe co nieco dla koniarzy? ☺ W ruch poszły kamienie naturalne i... powstało 6 koralikowych bransoletek!

rękodzieło biżuteria Adzik tworzy


Biżuterię wykonałam z emaliowanych zawieszek w kształcie koni, elastycznej gumki i kamieni jubilerskich (agat, howlit, jadeit, epidot; wszystko upolowane w Pasarcie). Dodatkowo, każda bransoletka ma też swój chwościk (po staropolsku rzec można, że bransoletki mają po prostu po kutasie ;). 

biżuteria handmade Adzik tworzy

Odpowiednich chwostów nie mogłam dorwać gotowych do kupienia, więc zmajstrowałam je sama. Zdania odnośnie chwostów - czy kupować, czy robić samemu - są podzielone. Doszły mnie słuchy, że kupne chwościki mogą się szybko psuć i rozsypywać na części pierwsze krótko po zakupie, z drugiej jednak strony to samo może spotkać kutasiki, które sami wykonamy.
Warto przede wszystkim zadbać o mocne i wytrzymałe wiązanie w górnej części frędzelków, delikatnie potraktować je odpowiednim klejem i całość delikatnie spryskać ...lakierem do włosów (ostatni zabieg wykonałam z myślą o lepszej trwałości nitek w chwościkach, jak i dla zachowania odpowiedniego kształtu całych chwostów - kiepskich jakościowo chwostów naoglądałam się pracując w pewnej sieciówce biżuteryjnej, wolałam więc sama uniknąć frędzelków nie do okiełznania, sypiących się na wszystkie strony).

handmade biżuteria na gumce Adzik tworzy
Bransoletka z różowego jadeitu

handmade rękodzieło biżuteria z koralików na gumce
Bransoletka z szarego jadeitu

Chodzi Wam po głowie koralikowa bransoletka, lecz nie wiecie jak ją zrobić? A może trzymacie na dnie szuflady koraliki po rozerwanej biżuterii i chcecie ją naprawić? 

Jak zrobić bransoletkę na gumce/ jak naprawić zerwaną bransoletkę - instrukcje


bransoletki koralikowe na gumce z konikiem
Bransoletka z różowego howlitu 

bransoletka na gumce ze zwierzątkiem Adzik tworzy
Bransoletka z błękitnoszarego jadeitu
handmade rękodzieło biżuteria Adzik tworzy
Bransoletka z granatowego epidotu

ręcznie robiona biżuteria Adzik tworzy
Bransoletka z szarego jadeitu

Biżuteria powstała dla Fizjoterapia Zwierząt Martyna Białek jako bożonarodzeniowy prezent dla koniarzy. 
Psst! Na jej fanpage znajdziecie nie tylko propozycje zabiegów i odnowę biologiczną kopytnych, Martyna podsunie Wam również garść wiedzy popartej badaniami naukowymi z zakresu hipologii i jeździectwa. A, i jeszcze ujęcia i filmiki "od kuchni" - nie wiem jak Wy, ale mi się sama gęba uśmiecha widząc np. coś takiego. Sam koń też jest zadowolony! ☺ Z końskim motywem zrobiłam również misz-maszową pod względem wykorzystanych technik bransoletkę i... zwiewną, lekką bluzkę (klik). Został mi jeszcze mini-kawałek tkaniny w koński print i zastanawiam się jak go dobrze wykorzystać. Może macie jakieś pomysły? ☺

bransoletki ręcznie robione z konikiem i frędzelkiem Adzik tworzy

Chcesz być z Adzikiem na bieżąco? Zapisz się na newsletter!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...