11 grudnia

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie listopada 2021

"Gdy zbyt długo złota jesień trzyma, nagle przyjdzie zima"
  - i to powiedzenie się w tym roku sprawdziło. Listopad się skończył, przywaliło śniegiem, a teraz pora na (nie takie nagłe 😉) podsumowanie przeróbkowych inspiracji! Oto przed Tobą pomysły z Akcji:Reperacji z listopada.

Akcja:Reperacja podsumowanie pomysły przeróbki upcykling listopad 2021 - Adzik tworzy

Sznurek wciągnął się w tunel w spodniach? Agrafka przybywa z pomocą!

Wciągnięty sznurek w spodniach? Przy użyciu agrafki uda Ci się go wydobyć z powrotem na powierzchnię. 😉 W ten sam sposób uratujesz też sznurek-ściągacz np. w kapturze swojej ulubionej bluzy czy w kurtce.
Nie jest to pomysł wielce odkrywczy, ale z doświadczenia wiem, że niektórzy o takich patentach po prostu nie mają pojęcia (znam też przypadki, gdzie ubrania za mniejsze przewinienia lądowały w śmieciach... 🤦‍♀️).

wciągnięty sznurek lub ściągacz w spodniach albo bluzie - Akcja:Reperacja u Adzika

PODPOWIEDŹ: Jeżeli sznurek nie schował się cały w tunelu i przez dziurkę widzisz jego końcówkę, to spróbuj delikatnie "wydłubać" sznurek z pomocą agrafki lub szpilki. 
W gorszej sytuacji, gdy sznurek całkiem się wciągnął do tunelu - wyjmij go za drugi, wystający koniec i wprowadź do tunelu od nowa, używając agrafki. Robi się to w ten sam sposób, jak pokazałam to np. w instrukcjach na szycie DIY osłonki na stojak choinki świątecznej.

Stare kolczyki? Zrób z nich breloczki lub charmsy! 

Dawno temu zrobiłam modelinowe kolczyki-donuty. I tak sobie czekały, czekały i czekały na wykorzystanie... No i się doczekać nie mogły 😛, aż do teraz! 
Skoro i tak ich nie nosiłam w takiej formie (w międzyczasie zarosły mi dziurki w uszach, co poczniesz), to stwierdziłam, że lepiej będzie zrobić z nich breloczki. 😃 Chociaż mogą też posłużyć jako zawieszki-charmsy przy bransoletce, jak kto woli!
Zdjęłam bigle (te druciki, co się wsadza w dziurki na kolczyki 😉 ), a w ich miejsce zamontowałam karabińczyki. I w tak prosty sposób kolczyki stały się breloczkami! 

stare kolczyki przeróbka DIY na breloczki - Akcja:Reperacja u Adzika

* * *

Link Party z Twoją przeróbką - przyłącz się do Akcji:Reperacji

W co miesięcznym wpisie z podsumowaniem zabawy możesz linkować do swoich projektów z re- i upcyklingu, wszelkich napraw, metamorfozy staroci, odnowy mebli... Po prostu to, nad czym aktualnie pracujesz i co reperujesz.☺ Mogą być także projekty z przeszłości, którymi chcesz się pochwalić i przy okazji zainspirować kolejne osoby do przerabiania/ratowania rzeczy od wyrzucenia.

Sprawdź → zasady reperacyjnego Link Party u Adzika i pozostaw link do siebie w komentarzu.

Możesz zgłosić swoją przeróbkę, naprawę czy pomysł na upcykling/recykling 31 grudnia 2021 roku, do godziny 23:59. Link do opublikowanej przez siebie przeróbki wklej w komentarzu pod niniejszym wpisem.

Zgłoszone podczas Link Party projekty wezmę pod uwagę podczas przygotowywania kolejnego podsumowania i wyróżnię najciekawsze ze wszystkich zgłoszonych prac.

Zachęcam Cię gorąco do wspólnego przerabiania i kreatywnego recyklingu.☺ Nie pozwólmy ulubionym ciuchom, dekoracjom czy "odpadom" wylądować na wysypisku śmieci!→ Akcja:Reperacja u Adzika - dołącz do fejsbuszkowej grupy maniaków przeróbek i napraw!

A może to właśnie Twój upcyklingowy projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃

PS Jeżeli za mało Ci inspiracji na przeróbki i upcykling, zajrzyj do pomysłów DIY na Boże Narodzenie i wyszalej się kreatywnie z okazji świąt! 😄

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨