30 marca

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga - Recenzja książki

Czym są baby żytnie, baboki i strzygi? Gdzie grasują wampiry, cholery oraz dobrotliwe skrzaty? Sięgnij po Bestiariusz słowiański, by poznać stwory nie z tej ziemi! 

Bestiariusz słowiański cz 1 i 2 recenzja książki - Adzik tworzy

Bestiariusz słowiański - recenzja książki

Jako książkomaniak lubię wręczać rodzinie i znajomym książki, które sobie wymarzyli, bo sama, tak przy okazji, mogę przeczytać coś nowego (zanim prezent trafi do konkretnej osoby). W taki sposób, imieninowy upominek dla (przyszłego) szwagra zajął mnie na kilka dni. 😄
"Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga" to księga pełna stworów, potworów i duchów występujących w baśniach i legendach słowiańskich. Autorzy - Paweł Zych oraz Witold Vargas - zebrali je w wielkie tomiszcze oraz każdą fantastyczną postać przedstawili na ilustracjach.

Bestiariusz słowiański cz 1 i 2 recenzja książki - Adzik tworzy

Ilustracje zawarte w księdze (specjalnie używam słowa "księga", bo "książka" to za mało powiedziane!) są hipnotyzujące, od niektórych naprawdę trudno oderwać wzrok! Nie chcę Ci psuć zabawy z lektury i poznawania "Bestiariusza...", dlatego nie zamieszczę w recenzji zdjęć tych rysunków. Najlepiej zobaczyć je na żywo!
Niektóre rysunki są bardzo mroczne, inne złowieszcze, niepokojące - można poczuć się niemalże tak, jakby samemu spotkało się daną bestię na żywo.

Przy okazji poznałam bliżej legendarne stwory, którymi dorośli potrafili mnie i rodzeństwo straszyć w dzieciństwie. 😂 Hitem okazał się babok - w mojej rodzinie określany był mianem babuka. Pamiętam, że babcia i mama nieraz gadały "jak będziecie niegrzeczni, to przyjdzie babuk i was porwie".

"Bestiariusz słowiański" to świetne uzupełnienie m.in. sagi o Wiedźminie Geralcie oraz gratka dla fanów słowiańskich baśni oraz legend. Także jako prezent dla fana Wiedźmina to rewelacyjny pomysł (sama sprawdziłam)!  

Pozwoliłam sobie sfotografować "Bestiariusz słowiański" w towarzystwie moich ręcznie tworzonych potworków. 😉

Bestiariusz słowiański i bransoletka wąż - Adzik tworzy

Powyżej ⟶ bransoletka szydełkowo-koralikowa Boa Tęczowy (aczkolwiek mi kojarzy się z wyglądu bardziej z małym smokiem)

Poniżej ⟶ naszyjnik szydełkowo-koralikowy Krokodyl vel Bazyliszek (i to drugie imię chybba bardziej do niego pasuje).

Bestiariusz słowiański i naszyjnik Bazyliszek - Adzik tworzy

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga

Autorzy: Witold Vargas i Paweł Zych
Wydawnictwo Bosz
Rok wydania książki: 2018
Liczba stron: 440

Moja ocena to 10/10 - księga dopracowana w każdym szczególe, mnóstwo ciekawych informacji oraz cudownych ilustracji.

"Bestiariusz słowiański" dostępny jest także jako dwie osobne części, z kolei "Bestariusz słowiański. Część pierwsza i druga" to obie książki na temat demonologii słowiańskiej połączone w jeden tom. W moim odczuciu opcja połączona wydaje się ciekawsza, bardziej kompletna, no i jeszcze ta okładka! ❤

Bestiariusz słowiański recenzja książki - Adzik tworzy

Z ciekawości zapytam - czy Ciebie też straszono w dzieciństwie potworami? 😉

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨