31 marca

Przeróbka starej sukienki dziecięcej na spódniczkę z gumką w pasie DIY

Dziecięca sukienka upolowana w lumpeksie wymagała kilku "drobnych" poprawek. Pozbyłam się zniszczonego materiału i przerobiłam ją na spódniczkę dla siostrzenicy. Też chcesz spróbować? Przeczytaj wpis do końca i poznaj szczegóły sukienkowo-spódniczkowej metamorfozy! 😄

DIY: Przeróbka starej sukienki dziecięcej na spódniczkę z gumką w pasie - Adzik tworzy

Sukienka z second-handu wymagała przerobienia ze względu na zniszczenia w górnej części oraz fakt, że góra wydawała się przymaława. Za to dół sukienki to co innego - ładny, z tiulu bez śladów uszkodzeń, bez przebarwień i innych wad. 
Cała przeróbka zabrała mi mniej niż 30 minut - a pamiętaj, że robiłam w trakcie zdjęcia oraz nagrałam kilka ujęć, z których powstał mini tutorial. Zobacz na Adzikowym YouTube'ie relację z przerabiania sukienki na spódniczkę.


Wystarczą nożyczki, elastyczna guma (kolor możesz dopasować do barw występujących na ubraniu albo zaszaleć i użyć czegoś w kontrastowym odcieniu) oraz zwykła maszyna do szycia. A teraz czas działać!

PODPOWIEDŹ: Jeżeli materiał Twojej sukienki nie jest zniszczony, a chcesz ją przerobić i wykorzystać także górę - zobacz instrukcje DIY jak zrobić komplet (top i spódniczkę) z sukienki.

DIY Spódniczka z gumką w pasie z przeróbki za małej sukienki - jak to zrobiłam?


1. Nie było sensu odmechacać materiału w górnej części sukienki - pseudobawełna była nie tylko skulkowana, ale i znoszona, wydawała się niemal przeźroczysta po złapaniu w palce.
Cóż więc miałam zrobić? Złapałam za nożyczki i odcięłam górną część ubrania (zniszczony materiał sprawdził się chociaż jako ścierka 😂). 

DIY Przeróbka starej sukienki dziecięcej na spódniczkę wszywanie w pasie - Adzik tworzy

2. Postanowiłam wszyć gumę w pasie spódniczki (tj. w dolnej części sukienki). 
Ta ozdobna, brokatowa tasiemka widoczna na zdjęciu wyżej niby była delikatnie elastyczna, jednak sama w sobie jest dość wąska i mało rozciągliwa - nie utrzymałaby spódniczki na miejscu. Zwłaszcza na szalejącym i tańcującym kilkuletnim brzdącu. 😉 Wszycie gumy było więc konieczne. 

Gumę przyszyłam na swojej domowej maszynie do szycia (tak, urządzonko kupione przed laty w Lidlu nadal żyje i szyje!). Wykonałam dwa osobne szwy, by połączyć nową gumę z ubraniem - jedno tuż przy dolnym brzegu brokatowej tasiemki (w miejscu, gdzie łączy się z tiulem i podszewką spódniczki) oraz w górnej części tejże tasiemki. Dzięki temu udało mi się schować oryginalne obszycia oraz brzegi materiałów między dwoma nowymi szwami. 

3. Po wszystkim poodcinałam wszystkie nitki i tyle! A oto i ona! 

Spódniczka dziecięca ze zniszczonej, dziecięcej sukienki - efekt po przeróbce

Prawda, że niewiele potrzeba, by coś starego i zniszczonego mogło nam posłużyć jeszcze przez jakiś czas w nowej, odmienionej formie? 😉

przeróbka starej sukienki dziecięcej na spódniczkę z gumką w pasie

Przeróbka starej sukienki dziecięcej na spódniczkę z gumką w pasie

Mam nadzieję, że spróbujesz coś przerobić - zawsze możesz zacząć od czegoś równie prostego jak ta spódniczka! 😃 Stary-nowy ciuszek powędruje do mojej siostrzenicy, a Ty możesz zrobić coś dla swojego dziecka, dla brzdąca znajomych albo po prostu dla siebie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨