11 września

Jak ozdobić plecak naszywkami DIY - pomysł bez szycia

Dziś napiszę krótko, bo i przeróbkę da się wykonać w kilka chwil. Sprawdź jak odmienić stary, nudny plecak z pomocą naszywek! I nie musisz od razu lecieć po maszynę do szycia - wystarczy klej do tkanin. 😎

Jak ozdobić plecak naszywkami DIY - Adzik-tworzy.pl

Jak ozdobić stary, nudny plecak? Wykorzystaj naszywki!

Pomysł na szybką przemianę starego czy też smutnego plecaka pokażę Ci na przykładzie może nie starego, ale na pewno nieciekawego gadżetu z logo ex-pracodawcy. 

Chodził mi po głowie plan ("Jaki plan? K#rwa, sprytny!"), żeby zamalować dodrukowany znak firmowy przy użyciu farb akrylowych albo markerów do tkanin. Problem w tym, że farby mogłyby kiepsko pokryć śliską powierzchnię nadruku. Myślałam, główkowałam, aż wpadałam na inny pomysł - przecież mam jeszcze jakieś wolne naszywki na ubrania do wykorzystania! To jest dopiero sprytny plan! 😄

Jak ozdobić stary, nudny plecak DIY - Adzik-tworzy.pl

Jak ozdobić plecak naszywkami DIY


1. Najpierw uzbrój się w naszywki w jakieś ulubione motywy - muzyczne, naukowe albo hobbystyczne, łotewer ju lajk
Do tego przyda się klej do tkanin, żeby dekoracje przymocować do materiału. Wybrałam klej Bostik, który przetestowałam m.in. do ozdabiania bluz z lumpeksu oraz podczas przeróbki t-shirtu DIY w świąteczne wdzianko. 😉

2. Przymierz naszywkę albo i kilka, jeżeli chcesz nimi najeżyć swój plecak (albo torebkę, kurtałkę czy co Ci tam jeszcze po głowie chodzi). 
Możesz zaznaczyć sobie np. ołówkiem albo samoznikającym markerem do tkanin miejsce, gdzie chcesz przyczepić naszywkę/naszywki.

Jak ozdobić stary, nudny plecak DIY - Adzik-tworzy.pl

3. Miejsce na naszywkę wybrane? Super! Teraz pora wysmarować tył naszywki klejem, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich krawędzi, zaokrąglonych czy kanciastych brzegów itd. Dzięki temu naszywka nie będzie "odchodzić" od powierzchni i haczyć się narożnikami o inne przedmioty.

4. Przyciśnij wysmarowaną klejem naszywkę do materiału. Dociśnij każdy brzeg, każdy zawijas i każdy narożnik dekoracji. Pozostaw do wyschnięcia.

PODPOWIEDŹ: na czas schnięcia kleju warto położyć w miejscu przyczepienia naszywki coś ciężkiego, np. książki. To sprawi, że ozdoba lepiej i pewniej przyklei się do powierzchni materiału. 
Miejsce naklejenia naszywki można również lekko przeprasować (najlepiej przez cienką ściereczkę), gdy klej jest jeszcze nieco wilgotny (ale nie mokry!).

I oto on - plecak po przeróbce DIY!

A nie mówiłam, że pójdzie raz-dwa? 😀

Jak ozdobić stary, nudny plecak DIY - Adzik-tworzy.pl

Wyjątkowo nie mam dziś weny na rozpisywanie się ponad miarę... Jeżeli i tak nie chce Ci się czytać tych jakże krótkich instrukcji - sprawdź sobie videotutorial jak przerobić nudny plecak z pomocą naszywek
Sprawdź co warto wiedzieć o naszywkach na ubrania, m.in. jak je montować oraz jak prać ozdobione nimi rzeczy. Wszystko jasne? To do dzieła! 😀

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨