06 lipca

Zrobiłam sobie czarny top na szydełku. Bo mogłam! ✨

Co nosić podczas upałów? Najwygodniejsze będą ubrania z oddychających włókien, lekkie, ażurowe. O, na przykład jak top zrobiony na szydełku z bawełnianych włóczek, z małymi "prześwitami" tu i ówdzie. 😉 Zainspiruj się i też wyszydełkuj własny top na lato!

top na szydełku czarnej włóczki - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Czarny top zrobiony na szydełku - mój pierwszy! ❤

Pierwszy raz nie musi boleć, no i nie bolał - akurat szydełkowany top tworzyło mi się całkiem przyjemnie i bez irytacji. 😄
Wyszydełkowałam go jakieś 2 lata wstecz, oczywiście mój zapłon "pokazywacza internetowego" zaskoczył dopiero dziś, że byłoby całkiem miło w końcu opublikować projekt na blogu. No to jest!

top na szydełku czarnej włóczki - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

O ile dobrze pamiętam, nie spruwałam topu w trakcie (aaa, jeden raz, tyle wygrać!). Za pierwszym podejściem udało mi się zrobić ładny przód. Szydełkowałam top od góry do dołu, najpierw przód, później tył.

top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Długo zwlekałam z wrzuceniem zdjęć na blog DIY (chociaż może to i lepiej, bo po zmianie wynajmowanego mieszkania mam o wiele ładniejsze i estetyczne tło pod duże zdjęcia). 

Z początku wydawało mi się, że top jest za szeroki, w kilku miejscach zbyt luźny... I albo serio mi się wydawało, albo po ręcznym przepraniu bluzka nabrała ładniejszych kształtów i nieco się wciągnęła. A już chciałam spruć całość i szydełkować od nowa! 😅 Warto czasem wziąć na wstrzymanie!

top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Jak powstawał mój szydełkowany top?

Top zrobiłam w dwóch osobnych częściach (przód i tył), które następnie zszywałam ręcznie po bokach ubrania.
Na koniec zostało dorobienie wąskich pasków (ramiączek) u góry bluzki. 

czarny top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Mój wyszydełkowany top ma lekkie ażurki i prześwity zarówno na przodzie, jak i na plecach. "Dziurki" przechodzą tylko przez środek bluzki (od góry do dołu).
Widziałam taki wzór w jednym w szydełkowych tutoriali na YouTube, spodobał mi się, ale przede wszystkim - był łatwy do wykonania! 😄

O ile uda mi się jakoś dogrzebać do instrukcji (z których korzystałam przez kilka minut, dalej intuicja zrobiła swoje), to podlinkuję je we wpisie - bo może Tobie też się przydadzą do zrobienia własnego topu?

czarny top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

O ile nie umiem czytać schematów na szydełko i druty, tak z filmów mogę dziergać niemalże "na oko" i o wiele łatwiej łapię, jak dany schemat należy/można zrobić w praktyce. Dlaczego tak? Ni mom pojęcia! 😅

czarny top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Swój top zrobiłam na szydełku w rozmiarze 4 mm, z bawełnianej włóczki. Miałam 4 albo 5 małych motków i żadnego więcej, nie kupiłabym już nigdzie dodatkowego motka z tej samej firmy. Włóczki dostałam bowiem od znajomej, po jej zmarłej babci, podobnie jak mnóstwo innych motków, pudełka z guzikami... 

Dla tej samej znajomej stworzyłam ok. 2 lata temu sweter na szydełku z włóczek po babci. Taka nietypowa pamiątka, z duszą. ❤ 

Ok, zluzuję trochę ton i na koniec jeszcze wlecę ze swoją sznupą. Bo mogę! 😂

czarny top na szydełku na ramiączkach - Blog DIY Adzik-tworzy.pl

Dzięki młodszej siostrze udało się zrobić takie zdjęcia, że twarz mi się nie rozmywa za sprawą niby antyrefleksowych okularów. Gdy już nie "błyskałam" szkłami, to starałam się trzymać głowę w jednym miejscu, żeby dobrego ustawienia do światła nie zepsuć. 😅 Najbardziej niewygodne okulary w moim życiu (a już kilka par miałam, aech). 😂

Z szydełkowych wyzwań przede mną nadal jest stworzenie sweterka lub narzutki (ale już dla siebie), dwuczęściowego bikini na lato i w sumie po głowie chodzi mi kolejny duży koc.

Chociaż z pledem się pobawię - trochę poszydełkuję, trochę zrobię go na drutach, podobnie jak mój Temperature Blanket sprzed kilku lat.

Dobra, wpis na blogu jest, to teraz biorę się za montowanie filmów na YouTube (już pamięć na komputerze i telefonie mam zawaloną nagraniami, z 5 pomysłów na filmiki czeka na "sklejenie" do kupy).
Do zobaczenia wkrótce! 😉

1 komentarz:

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨