08 lipca

Akcja:Reperacja ♻️ Podsumowanie czerwca 2023

Guniaki czerwczyki opanowały Festiwal Opener, a u mnie w czerwcu rozszalały się naprawy i przeróbki ubrań! Przed Tobą podsumowanie namiastki z metamorfoz ciuchów. Zainspiruj się i włącz się do Akcji:Reperacji!

Podsumowanie czerwca - Akcja:Reperacja u Adzika - Blog o przerabianiu ubrań

Szybkie naprawy w spodenkach i szortach

W biegu - w ciągu jednego niedzielnego wieczoru! - naprawiłam 4 pary spodni i jedną bluzkę. Drobne wzmocnienia przeszyć, bo słabe fabrycznie nici popękały, w portkach zaszyłam dziury i voila! Ciuchy jeszcze przez kilka sezonów da się nosić. 😎

W większości spodenki wymagały lekkiego podszycia na przetarciach i nowych przeszyć w miejscach, gdzie nitki poddały się z niemocy i słabej jakości. Jednak jedna para potrzebowała konkretniejszej naprawy w podobnym stylu, jak patent z tych instrukcji → Jak naprawić dziury i przetarcia w spodniach w kroku DIY

przetarte spodnie w kroku jak naprawić DIY - Akcja:Reperacja u Adzika

Skracanie sukni ślubnej - czyli test mojej cierpliwości do ręcznego szycia

Oto rąbek dużego, ręcznego szycia, które śmiało mogę podpiąć pod Akcję:Reperację! 😄

Skracanie sukni ślubnej i podszywanie delikatnego materiału to nie lada wyzwanie, o czym przekonałam się na własnej skórze (i dłoniach). A dlaczego zszywałam suknię ręcznie? Bo wszystkie igły do szycia na maszynie okazały się za grube na delikatny, zewnętrzny materiał kreacji!

Na szczęście mogłam zszyć podszewkę z pomocą maszyny do szycia... 😅 Jednak za poprawki krawieckie w sukniach ślubnych już się nie zabieram, oj, nie! Za to może filmik skleję z tej nietypowej przeróbki. O ile starczy mi nerwów do ponownego wgapiania się w biel. 😂

skracanie sukni ślubnej i szycie ręczne - Akcja:Reperacja u Adzika

W międzyczasie zajrzyj do instrukcji → Jak skrócić za długą sukienkę DIY

Włóczka z niechcianych ubrań? Zrób t-shirt yarn!

W Twojej szafie za dużo jest niechcianych t-shirtów, znoszonych bluzek albo koszulek i nie masz pomysłu, co z nimi zrobić? 
Akcja:Reperacja przybywa z inspiracją na... włóczkę DIY z t-shirtów i bluzek! 😃
I zamiast ubrań wyrzucania, masz włóczkę do plecionek i dziergania! ❤

włóczka DIY z bluzek i koszulek - Akcja:Reperacja u Adzika

Porady jak zrobić włóczkę DIY z ubrań, i to taką długą, w jednym kawałku, pokazuję również na kanale YouTube → Jak zrobić włóczkę ze starych t-shirtów i bluzek


Moja szafa wstydu - wyznanie o materiałach i ciuchach czekających na przeróbki 😅

Mam dla Ciebie również "mały" przedsmak kolejnego przeróbkowego wysypu, który oczywiście zamierzam wrzucić na blog DIY. Będę działać (ba, już to robię!) z uzbieranymi dotąd materiałami, tkaninami, ubraniami z mojej "małej" sterty wstydu. Chociaż to już nie taka sterta - zrobiła się z tego cała szafa! 

Pocieszam się, że ułamek z tych rzeczy już w jakiś sposób naprawiłam albo wykorzystałam np. do uszycia materiałowych toreb, uff!


Sprawdź szczegóły i przyłącz się do napraw oraz przeróbek! ♻️ O co chodzi w Akcji:Reperacji? 

Odwiedź reperacyjną grupę na Facebooku → Akcja:Reperacja u Adzika

A jak Tobie minął czerwiec? Udało Ci się coś naprawić, przerobić, a może wykorzystać czas wolny na inne hobby? ♻️ Pochwal się Twoim projektem, wklejając w komentarzu link do swojego dzieła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨