20 lipca

Kapcie na szydełku dla dzieciaczków 👧🧒

Mało kto chce dostać z buta, ale dlaczego by nie zaryzykować i... podarować miękkich, szydełkowanych kapci w prezencie? 😉 Z braku innego pomysłu, zrobiłam dla dzieciaczków kapcie na szydełku zamiast dawać im paczkę niezdrowych przekąsek. I już nie ma biegania boso!

Kapcie na szydełku dla dzieci - blog DIY Adzik tworzy

Dziecięce kapcie na szydełku - wersja brązowa

Dla młodszego siostrzeńca zrobiłam szydełkowane kapcio-bambosze z brązowej, grubszej włóczki.
Od mojej mamy wiedziałam, jaki mniej więcej rozmiar stopy może mieć dzieciaczek, trochę też robiłam na oko...
Gdy kapcie były niemal gotowe, zaczęłam się zastanawiać nad rozmiarem wlotu na stopę. Wydawał mi się za duży, dlatego dodałam "łańcuszek" - ot, żeby nieco zmniejszyć otwór. Zadziałało!

Kapcie na szydełku dla dzieci - blog DIY Adzik tworzy

Kapcie na szydełku dla dzieci - blog DIY Adzik tworzy

Szydełkowane kapcie dla szkraba - biało-bordowe z guzikiem-śnieżynką

Z kolei dla starszej siostrzenicy wyszydełkowałam dwukolorowe kapcie. Udało mi się wygrzebać mini motki włóczek o zbliżonej grubości, trafiły się kolory białe i bordowe.
W tym przypadku bardziej się pobawiłam podczas szydełkowania, zrobiłam też "zmniejszacze" otworu na stopę, żeby bambosze nie spadały podczas zabawy.

Kapcie na szydełku dla dzieci - blog DIY Adzik tworzy

Wisienką na torcie są tutaj metalowe guziki z motywem płatków śniegu. Od razu skojarzyło mi się to z Krainą Lodu, a to jedna z ulubionych bajek mojej siostrzenicy. 😄

Kapcie na szydełku dla dzieci - blog DIY Adzik tworzy

Kapcie na szydełku dla dzieci - blog DIY Adzik tworzy

Szydełkowane kapcie były upominkiem dla dzieci z okazji Mikołajek. Nie chciałam zasypywać szkrabów kolejną porcją słodyczy (dziadkowie już swoją dolę wręczyli, no to nie będę powtarzalną ciotką 😜). 

Standardowo dla mnie xD, kapciochy zrobiłam i wręczyłam już wieeele miesięcy temu, a teraz wrzucam je na blog DIY, bo dogrzebałam się do zdjęć. 😂 Usiłuję upubliczniać moje zaległości po kolei, ale i na pokazywanie nowych rzeczy potrzebuję czasu oraz miejsca - przecież samych "starych" pomysłów nie będę wciąż wrzucać! Muszę Ci robić jakieś urozmaicenia, dlatego następny wpis będzie o... robieniu mydła o zapachu gumy balonowej. 😄 Podoba Ci się taki przeskok? 

Zmykam szykować nowy post, a Tobie mogę jeszcze podrzucić inne pomysły na szydełkowanie i robótki na drutach. Przyjemnego inspirowania się oraz twórczego weekendu Ci życzę! 💗

1 komentarz:

  1. Moja mama ma duże zainteresowania w robieniu na drutach i także zrobiła mi kiedyś takie podobne buciki, ale były wykonane na drutach. U mnie w pokoju mam na półce jako ozdoba, choć myślę, że dla małych dzieci również takie buciki mogą się przydać 😉

    Pozdrawiam Cię serdecznie i od serca 🤗💝😘
    Patryk

    OdpowiedzUsuń

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨