15 lutego

Zakładki do książek z filcu

Podczas przerw w czytaniu każdemu molowi książkowemu przydaje się zakładka - może nią być zakładka "rasowa" specjalnie kupiona, skasowany stary bilet, kawałek wyrwanej z zeszytu kartki... Wzięłam się ponownie za czytanie Harry'ego, a że stara zakładka nieco się zdezelowała - postanowiłam zrobić sobie nową. I to z filcu!
Zaczęłam od czegoś łatwego, żeby się nie zniechęcić już na początku szycia. 


Serduszko nie wymagało wielkiej filozofii, wystarczyło wyciąć 2 takie kawałki i zszyć je po bokach.
Dzięki temu zakładkę można założyć na rogu kartki, a po zamknięciu książki serducho nie wypada!Później bardziej "zaszalałam" - pomieszałam ze sobą różne kolory filcu, w pewnym momencie przydał się również klej. Z taką zakładką (i takim dużym kwiatem rzucającym się w oczy) na pewno nie zgubimy momentu,  w którym skończyliśmy czytać! 


Nadeszła pora na coś skromnego, delikatnego, uroczego - kolejne serce, ale w wersji mini. Podczas zszywania ze sobą obu kawałków, włożyłam pomiędzy nie końcówkę długaśnej wstążki. W taki sposób w ciągu dosłownie kilku minut (nie więcej niż 5!) zrobiłam trzecią zakładkę. 


Niepozorna z wyglądu, ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie! :)Książka już przeczytana, najwyższa pora wypożyczyć kolejną część. A w międzyczasie pokażę Wam jeszcze całą filcową trójkę!


Szczerze mówiąc, z rezerwą podchodziłam do filcowych zakładek. Nie do końca mi się to widziało, w dodatku nie ufałam zakładkom w stylu serducha zakładanego na róg kartki. Myślałam, że takie coś szybko wyleci z książki, ześlizgnie się i zgubi. A jednak, myliłam się!
To za co się dziś zabieracie? Za czytanie książek czy wykonanie zakładek z filcu? ;)

1 komentarz:

  1. Super fajne serduszko zakładkowe! Dziękujemy za udział w zabawie DIY INSPIRACJE-SERCE. Serdecznie pozdrowienia od całego zespołu DIY.

    OdpowiedzUsuń

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨