niedziela, 8 lutego 2015

Gwiazdy na oczach!

Cześć i czołem! 
Widzieliście/widziałyście już przepis na kaboszonowy naszyjnik? Jeśli nie, nie ma co zwlekać! Możecie jeszcze zdążyć zmajstrować walentynkowy prezent dla swojej drugiej połówki, wykorzystując np. Wasze wspólne zdjęcie i wklejając je do bazy kaboszonu. Niezły pomysł, prawda? ;) 
Ale, jak myślicie, co tym razem Wam pokażę?
Zdążyłam zrobić, czy raczej - uszyć, już kilka takich rzeczy, ale zwykle ozdabiałam je dodatkowo malunkami, używając do tego celu farb akrylowych. W tym przypadku jest inaczej, bo materiał sam w sobie jest prześliczny.
Rzecz taka przydać się może kiedy chcemy się odprężyć bądź zdrzemnąć, ale światło - czy to sztuczne, czy naturalne - razi po ślepiach i trudno w takich warunkach mówić o spokojnym śnie. 
Wiecie już o czym mowa? Tak, kolejna opaska do spania! 
Do jej uszycia użyłam... rękawów z bluzki z sh. Po przeróbce bluzki (z rękawów na top) nadmiar materiału trochę sobie przeleżał. Nie chciałam go wyrzucać, bo - po pierwsze - był (i nadal jest) za ładny, a po drugie - czułam, że może się jeszcze do czegoś przydać. 


W taki sposób z jednej bluzki mam teraz i top (powyżej), i opaskę na oczy!


Jak już wcześniej wspomniałam, opaski nie musiałam w żaden sposób ozdabiać - już te białe gwiazdy na granatowym tle wyglądają świetnie.


Żeby opaska prawidłowo trzymała się na oczach podczas spania - po bokach wszyłam czarną, rozciągliwą gumę (podkradziona z maminych krawieckich przyborów, ale ciii!). 


Spodobała Wam się opaska? Też byście taką chciały/chcieli? 
Zobaczcie jak zrobić opaskę na oczy/do spania Nie jest to trudne ani bardzo czasochłonne. I nie martwcie się, że nie macie maszyny do szycia - ręcznie też sobie poradzicie. Powodzenia! :)