23 czerwca

Opaska na oczy - Sweet Dreams

Co można zmajstrować jako prezent DIY dla siostry bądź koleżanki? Pokażę Ci pewien pomysł na upominek - uszytą i zmalowaną na szybko opaskę na oczy.

diy opaska na oczy


Opaska powstała na prezent urodzinowy dla mojej siostry i, mam nadzieję, będzie się jej w tym wygodnie spać, bo dla mnie szykują się długie, namiętne wieczory przy zaświeconej lampce i siedzeniu przy stercie notatek, książek itd... Z doświadczenia wiem, że świecąca się w środku nocy lampka nie jest czymś przyjemnym, zwłaszcza gdy najbardziej ze wszystkiego chce się człowiekowi spać. 

Napis został namalowany białą farbą akrylową, w niektórych miejscach zaszalałam i nałożyłam nieco kleju z brokatem
Po wyschnięciu wszystko się dobrze trzyma, a brokat się nie spiera. 
Opaski do spania można używać na dwa sposoby - albo stroną z napisem do góry, albo stroną fioletową.
Nie ma więc problemu, że np. kolor opaski do spania nie będzie pasować do barwy pościeli czy piżamy. Zawsze można być wiernym własnemu stylowi, także podczas spania!

diy opaska do spania

Malunek na tkaninie, zrobiony farbami akrylowymi, powstał jeszcze przed zszyciem wszystkich części w jedno
Gdybym najpierw uszyła opaskę, a dopiero później namalowała napis, farba mogłaby się "przebić" na drugą warstwę materiału i nie wyglądałoby to zbyt ciekawie.

Chcesz stworzyć podobny gadżet dla siebie? Zobacz instrukcje jak uszyć opaskę do spania.

malowanie tkanin farbami akrylowymi

diy szycie blog

Długo zastanawiałam się nad tym, czy opaska na oczy ma być zawiązywana za głową, czy też użyć rozciągliwej gumki. Opcja druga okazała się jednak mniej problematyczna, bo opaska nie rozwiąże się w nocy, w dodatku gadżet szybciej się zakłada. 
Mogę pochwalić się inną wersją opaski na oczy - m.in. opaską do spania w gwiazdy oraz dwustronnymi, kwiecistymi "klapkami" na oczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Adzik-tworzy.pl