31 maja

Klapki na oczach, czyli dwustronna, kwiecista opaska do spania

Nie, nie będę się nosić z klapkami na głowie... Za to zaproponuję Ci coś o wiele wygodniejszego i przyjemniejszego dla oka. O, przepraszam - dla obojga oczu! Tym razem opaska do spania, na oczy, w formie kwiecistej i dwustronnej.☺

opaska do spania diy


Oto i ona - dwustronna opaska na oczy, do spania. Moja najnowsza wersja ma z obu stron materiał w kwiatowy wzór i gumkę wszytą tak, że łatwo zmienić sobie wierzchnią stronę opaski. 


diy opaska na oczy dwustronna

Jakie są zalety używania opasek na oczy?

Taki mały szyciowy gadżet ukoi Twoje zmęczone oczy, uchroni piękne lica przed przedwczesnymi zmarszczkami. Pozwoli zapobiec powstawaniu worków pod oczami, pomoże się odprężyć i zasnąć. A jeśli nie lubisz wstawać skoro świt (albo odsypiasz nockę za dnia), to światło wschodzącego słońca nie będzie Cię już nigdy budzić w nieodpowiednim momencie. 
To nadal Cię nie przekonało? Jeszcze jeden argument "za": opaska na oczy może się przydać w sypialni do innych celów niż sen... ☺

Co warto wiedzieć o gadżecie? 
Opaska do spania nie przepuszcza światła. Jest przyjemna w dotyku (mmm, flanelowa!) i można się w niej ze spokojem wyspać. Jeśli masz ochotę na własnoręcznie wykonany gadżet - zachęcam do skorzystania z instrukcji jak uszyć opaskę do spania.

jak uszyć opaskę do spania

Jak widać poniżej, opaska idealnie zasłania obszar oczu i okolice, więc ani dołem, ani bokiem światło się nie przebija.☺

 opaska na oczy jak zrobić

Co do ozdabiania opasek do spania - w tym przypadku stwierdziłam, że kwiatowe wzorki nie potrzebują dodatkowych upiększaczy. Jeśli jednak nie dysponujesz wzorzystymi tkaninami w ulubione motywy, to warto swoją opaskę przyozdobić koronkami, naszywkami albo przemalować farbami do tkanin.
Czarną opaskę w dwóch wersjach pokazywałam na blogu już ho-ho-hooo... dawno temu! Poniżej możesz zobaczyć wersję z różowym napisem, powstała także malowana ręcznie opaska "Sweet Dreams" z bielą.

jak uszyć opaskę na oczy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Adzik-tworzy.pl