18 lutego

Bransoletka makramowa w lisich barwach

Przeglądając pewnego razu rękodzielnicze blogi trafiłam na cuda Danutki. Na blogu są organizowane bardzo fajne wyzwania dotyczące kolorów. Nie zdążyłam wziąć udziału w styczniowym, niebieskim wyzwaniu, więc robię to teraz! 

Adzik tworzy - bransoletka makramowa lis rudy


Bransoletka makramowa z lisem

W lutym rządzi pomarańczowy i jego odcienie. Szczerze mówiąc, nie przepadam za tym kolorem. Nie mam kompletnie nic w tym kolorze w mojej garderobie, ani w kosmetykach, ani nawet w biżuterii, którą noszę. Z początku był to dla mnie problem, żeby wymyślić cokolwiek w tym kolorze, ale z pomocą przyszła... nauka! Albo raczej - generalne porządki w studenckich notatkach. W każdym razie, przeglądając zapiski z wykładów i znajdując przy okazji rysunki powstałe z nudów i zmęczenia, natknęłam się na kilka szkiców z lisem. Pospolitym. Wiesz, taki rudy, z białą końcówką ogona - jak lis nie ma białej kity na końcu - to już nie jest pospolity! Zapamiętałam z zajęć chociaż tyle. 😉

Adzik tworzy - bransoletka makramowa lis rudy

Przejrzałam moje zapasy rzemieni, włóczek, materiałów, zawieszek i znalazłam coś co, moim zdaniem, nadawałoby się do zmajstrowania pracy na wyzwanie. Dorwałam pomarańczowy sznurek, odgrzebałam też zawieszkę-liska (w 3D!), o której niemal już zapomniałam!

Postanowiłam, że wyplotę makramową bransoletkę, która będzie swoim wyglądem przypominać lisa z natury wziętego.

Adzik tworzy - bransoletka makrama lis rudy


I tak - główna część bransoletki jest pomarańczowa/ruda jak tułów lisa, 
regulowanie szerokości oplecione jest kawałkiem białego sznurka (czyli biała jak końcówka ogona), 
a "bazę" bransoletki stanowią sznurki w czarnym kolorze (bo lisy często mają ciemne, a nawet i czarne kończyny). I do tego wspomniana wcześniej zawieszka w srebrnym kolorze. 


Adzik tworzy - bransoletka makrama lis rudy

Zawieszka jest tak urocza, że nie mogę oderwać od niej oczu! 


Adzik tworzy - bransoletka makramowa lis rudy


Instrukcje dla chętnych na bransoletki DIY ze sznurka:

DIY bransoletka makramowa - jak zrobić splot i udekorować go zawieszkami na 2 sposoby
DIY makrama skręcona, spiralna - jak zrobić zakręconą bransoletkę
bransoletki DIY ze sznurka z plecioną regulacją-supełkiem
ruchoma regulacja w bransoletkach z makramy DIY
→ jak zrobić prostą bransoletkę-rzemyk DIYJeśli chodzi o kolor na marzec - proponuję zieleń! Kolor ten kojarzy się z wiosną, świeżą roślinnością, symbolizuje też nadzieję. 

No i właśnie - mam nadzieję, że moja praca się spodoba. Jest to pierwszy mój udział w wyzwaniu (i w kolorystycznym, i w ogóle), ale na pewno nie ostatni! 😉

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨