18 lutego

Lisia bransoletka makramowa

Przeglądając pewnego razu rękodzielnicze blogi trafiłam na cuda Danutki. :) Na blogu organizowane bardzo fajne wyzwania dotyczące kolorów. Nie zdążyłam wziąć udziału w styczniowym, niebieskim wyzwaniu, więc robię to teraz! 

pleciona bransoletka makrama ze sznurków


W lutym rządzi pomarańczowy i jego odcienie. Szczerze mówiąc, nie przepadam za tym kolorem. Nie mam kompletnie nic w tym kolorze w mojej garderobie, ani w kosmetykach, ani nawet w biżuterii, którą noszę. Z początku był to dla mnie problem, żeby wymyślić cokolwiek w tym kolorze, ale z pomocą przyszła... nauka! Albo raczej - generalne porządki w studenckich notatkach. W każdym razie, przeglądając zapiski z wykładów i znajdując przy okazji rysunki powstałe z nudów i zmęczenia, natknęłam się na kilka szkiców z lisem. Pospolitym. Wiecie, taki rudy, z białą końcówką ogona (jak lis nie ma białej kity na końcu - to już nie jest pospolity! Zapamiętałam z zajęć chociaż tyle. ;)


Przejrzałam moje zapasy rzemieni, włóczek, materiałów, zawieszek i znalazłam coś co, moim zdaniem, nadawałoby się do zmajstrowania pracy na wyzwanie. Dorwałam pomarańczowy sznurek, odgrzebałam też zawieszkę-liska (w 3D!), o której niemal już zapomniałam!
Postanowiłam, że wyplotę makramową bransoletkę, która będzie swoim wyglądem przypominać lisa z natury wziętego. I tak - główna część bransoletki jest pomarańczowa/ruda jak tułów lisa, 
regulowanie szerokości oplecione jest kawałkiem białego sznurka (czyli biała jak końcówka ogona), 
a "bazę" bransoletki stanowią sznurki w czarnym kolorze (bo lisy często mają ciemne, a nawet i czarne kończyny). I do tego wspomniana wcześniej zawieszka w srebrnym kolorze. Zawieszka jest tak urocza, że nie mogę oderwać od niej oczu! 

Jeśli chodzi o kolor na marzec - proponuję zieleń! Kolor ten kojarzy się z wiosną, świeżą roślinnością, symbolizuje też nadzieję. 
No i właśnie - mam nadzieję, że moja praca się spodoba. Jest to pierwszy mój udział w wyzwaniu (i w kolorystycznym, i w ogóle), ale na pewno nie ostatni! ;)

Kreatywnego popołudnia! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz