19 lutego

Naszyjnik Kleopatry - próby z peyote i koralikowy wisiorek

Wzięłam się za tworzenie pełną parą, dzięki czemu udało mi się ukończyć naszyjnik na wyzwanie Kreatywnego Kufra. Tematem pracy miała być Kleopatra. Nie miałam pojęcia co wymyślić, ale Kleopatra skojarzyła mi się ze złotem, więc postanowiłam w mojej pracy użyć właśnie tego koloru, choćby w niewielkiej ilości. Z pomocą przyszła starsza siostra i... koszula, którą dorwała w sh! Niby związku między tymi dwiema sprawami kompletnie nie widać, ale już tłumaczę co się stało - moja siostra kupiła koszulę ozdobioną dużymi prostokątnymi "kryształami" (w każdym razie plastikowym czymś, co je przypomina). Odpruła je i nie miała czego z nimi zrobić, więc przygarnęłam sobie jeden z nich. 
Chwyciłam za drobne koraliki - czerwone, niebieskie i czarne, kilka złotych kulek, igłę i żyłkę do techniki peyote (swoją drogą, zaczynam dopiero bawić się tą techniką) i zaczęłam kombinować! 
Wyszedł mi z tego spory wisior, który zawiesiłam na długim złotym łańcuszku. 
Myślę, że Kleopatra nie powstydziłaby się takiego naszyjnika. ;)
Zgłaszam powyższy naszyjnik do wyzwania "Wyjątkowe kobiety - Kleopatra". 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨