19 grudnia

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie listopada 2019

Co kreatywnego działo się w listopadowych przeróbkach? Za długie płaszcze, za dużo materiałowych resztek czy zbędne kartony udało się uratować przed wyrzuceniem. Zobacz inspiracje z Akcji:Reperacji z listopada!

Akcja:Reperacja u Adzika - pomysły listopad 2019

Saszetka-kosmetyczka uszyta ze ścinek

Materiałowych resztek jest u mnie od groma i trochę. Zwykle wykorzystuję je do wypełniania większych uszytków, np. legowisk dla psów czy kotów. Jednak niektóre ścinki nie nadają się jako wypychacz do poduch lub jest ich po prostu szkoda na takie zużytkowanie. Dlatego staram się nawet materiałowym resztkom dać nowe życie - zwykle powstają z tego uszytki niewielkich rozmiarów. 

Właśnie z wykorzystania ścinek powstał saszetkot, czyli kot-saszetka tudzież kosmetyczka z kocią mordką. Miałam kawałki zamszopodobnego materiału, który cudownie sprawdził się jako podręczny kot do głaskania (przyjemna w dotyku faktura materiału) i przechowywania drobiazgów.

Nie przygotowałam jeszcze instrukcji jak uszyć kosmetyczkę, może jednak zainspiruje Cię do działania i wykonania podobnego projektu tutorial na szycie torebki z kocim wizerunkiem. 😉


Akcja:Reperacja u Adzika - pomysły listopad 2019 - kosmetyczka uszyta ze ścinek


Zbędny karton? Zrób z niego organizer DIY do szafy!

Miałam całkiem sprawny i niezniszczony karton po przesyłce zakupów internetowych. Planowałam wykorzystać go jako zbiornik na makulaturę... Jednak coś mi podpowiadało, że to nie jest najlepsze, co mogę zrobić z pustym kartonem o takich rozmiarach.
Cieszę się, że wstrzymałam się z wyniesieniem makulatury z domu, bo dzięki temu karton przemienił się w organizer do szafy. 😃 Do jego obszycia wykorzystałam znoszony sweter oraz jasną tkaninę otrzymaną kiedyś od znajomej. I wszystkie plastikowe organizery mogą się schować przy konkurencji z recyklingu!


Akcja:Reperacja u Adzika - pomysły listopad 2019 - organizer diy z kartonu


W podobny sposób, ale z wykorzystaniem granatowej ceraty jako obicie dla organizerów, kartony przerobiła Ewa. Dorzuciła także wstążki i wieczka do organizerów.


Akcja:Reperacja u Adzika - E.Korytnicka i organizery z kartonówZa długi płaszcz? Skróć go zamiast wyrzucać!

Od czasu do czasu dostaję od znajomych ciekawe materiały do wykorzystania podczas szycia, zdarzają się także ubrania do przerobienia. W taki sposób trafił w moje ręce czerwony, wiosenno-jesienny płaszcz. Niby fajnie, bo lubię ten kolor, ogólnie sam płaszcz też jest ładny, jednak nie czułam się w nim idealnie. W końcu doszłam o co chodziło - o długość ubrania. 

Płaszcz sięgał mi nieco nad kolano, lecz przy moim niskim wzroście jakoś mi ta długość nie podpasowała. Skróciłam więc okrycie o niemal 20 centymetrów i w tej wersji płaszcz podoba mi się o wiele bardziej!

DIY jak skrócić za długi płaszcz *instrukcje w przygotowaniu są już gotowe*


Akcja:Reperacja u Adzika - pomysły listopad 2019 - skracanie płaszcza diy

* * *

Zachęcam Cię gorąco do wspólnego przerabiania i kreatywnego recyklingu.☺ Nie pozwólmy ulubionym ciuchom, dekoracjom czy "śmieciom" wylądować na wysypisku śmieci! 
Zamiast produkować więcej odpadów - produkujmy więcej dobra, bądźmy bardziej zero waste i przerabiajmy. ❤


Dotychczasowe podsumowania Akcji:Reperacji na Adzikowym blogu

Akcja:Reperacja u Adzika na fejsbuszku - dołącz do grupy maniaków przeróbek i napraw!

A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨