06 lipca

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie czerwca 2020

Nadeszło upragnione lato, dzieciaki mają wakacje (choć niektórzy już od 3 miesięcy nic nie robią 😉), a i czerwcowe Akcje:Reperacje doczekały się podsumowania! Kurtka ze spodni, sukienka zmieniająca kolor i inne inspiracje niech zachęcą Cię do przeróbek!

Akcja:Reperacja u Adzika - podsumowanie czerwiec 2020

Książkowa zakładka ze ścinek po przeróbce sukienki

Ostatnio działam całkiem sporo w kwestii krawieckich przeróbek dla rodzeństwa. Najstarszej siostrze przerobiłam za krótką sukienkę na bluzkę, a z pozostałości po ostrym cięciu (w sensie, że ze ścinek) uszyłam gwieździstą zakładkę. Do tego chwost z resztek sznurków po tworzeniu wyplatanej biżuterii i gadżet dla moli książkowych gotowy!

diy zakładka do książki ze ścinek jak uszyć


Jeansowa kurtka ze starych spodni? Da się przerobić!

Na początku czerwca'20 wzięłam udział w wyzwaniu #WashpapaNogawkaChallenge, w którym moim celem było uszycie upcyklingowej kurtki z arkusza washpapy oraz starych jeansów. 
Praca nad kurtką trwała łącznie 5 dni - pierwsze 4 doby spędziłam na krojeniu, zszywaniu, poprawianiu itp., a w ostatni dzień dekorowałam plecy kurtki oraz kieszonki. Choć planowałam namalować ręcznie jakiegoś dzikiego zwierzaka, to jednak postawiłam na coś nieco łatwiejszego, ale równie ciekawego - czyli jeden z moich ulubionych motywów, jakim jest łapacz snów. 😊
To pierwsza moja kurtka, w dodatku z podszewką, no i washpapę pierwszy raz wykorzystywałam do szycia. Choć momentami męczyłam się okrutnie, to - po całym szyciowo-przeróbkowym wysiłku - jestem szalenie zadowolona z efektów!

szycie DIY kurtka ze starych jeansów


Lady in red, czyli czerwona sukienka z babcinej kiecki w beżowym odcieniu

Podczas porządkowania i przeglądania starych ubrań w mieszkaniu u rodziców, trafiłam na starą sukienkę schowaną w odmętach szafy. Na pierwszy rzut oka nie była zbyt ciekawa, jej kolor kompletnie mi się nie podobał, jednak rozmiar i krój były już baaardzo w moim guście. Trzeba było tylko coś z beżowawo-nudnawym odcieniem wymyślić...
W maju zafarbowałam z powodzeniem jeansową kurtkę, więc i w tym przypadku chwyciłam za barwniki do tkanin. Tym razem postawiłam na kolor czerwony i, po potraktowaniu starej kiecki kąpielą z barwnikiem, udało mi się odczarować babciny urok rzucony na ubranie. 😉 

farbowanie i przeróbka sukienki DIY


Kolejna partia doniczek z plastikowych opakowań

Rozrasta się mój parapetowy ogródek, więc i nowe doniczki były mi potrzebne! A że stawiam na upcykling, to plastikowe opakowania po żywności dostały drugie życie. Niektóre pojemniki udekorowałam w technice decoupage, inne ręcznie malowałam, a są i takie, które ozdobiłam i jednym, i drugim sposobem. 😋

doniczki z upcyklingu plastikowych wiaderek


* * * 

LINK PARTY Z TWOIMI PROJEKTAMI Z RECYKLINGU I NAPRAWAMI

W co miesięcznym wpisie z podsumowaniem zabawy będzie można linkować do swoich projektów z recyklingu, wszelkich napraw, metamorfozy staroci, odnowy mebli... Po prostu to, nad czym aktualnie pracujesz i co reperujesz.☺ Mogą być także projekty z przeszłości!

Sprawdź → zasady reperacyjnego Link Party i pozostaw link do siebie w tzw. "żabce" na samym dole niniejszego wpisu.

Zgłoszone w Link Party projekty wezmę pod uwagę podczas przygotowywania kolejnego podsumowania i wyróżnię najciekawsze zgłoszone prace. 

Zachęcam Cię gorąco do wspólnego przerabiania i kreatywnego recyklingu.☺ Nie pozwólmy ulubionym ciuchom, dekoracjom czy "śmieciom" wylądować na wysypisku śmieci!

→ Co to Akcja:Reperacja - informator i szczegóły zabawy

→ Dotychczasowe podsumowania Akcji:Reperacji na Adzikowym blogu

→ Akcja:Reperacja u Adzika - dołącz do fejsbuszkowej grupy maniaków przeróbek i napraw!

A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨