19 kwietnia

Poduszka-ekspozytor DIY na bransoletki

Co można uszyć ze ścinek w kilka minut dla swojej biżuterii? Zmajstruj poduszkę na bransoletki i zegarki! Poduszka-ekspozytor jest bez zapięć na zamek czy guziki, łatwo ją wypchasz ścinkami lub silikonową kulką.

DIY poduszka-ekspozytor na bransoletki - szycie krok po kroku - Adzik tworzy

Poduszka na bransoletki i zegarki DIY - uszyjesz ją w kilka minut!

Do wykonania jubilerskiej poduszki-ekspozytora potrzebujesz dosłownie kawałka tkaniny (najlepiej w jasnych barwach, bez wzorów i wytłoczeń, by bransoletki czy zegarki dobrze prezentowały się na materiałowym tle). Przygotuj także wypełnienie - może to być nieco silikonowego wkładu w kulkach czy fragment odcięty od większej płachty. Nie masz takich rzeczy pod ręką? Wykorzystaj nieco ścinek po szyciu albo poratuj się choćby i watą (wata jest organiczna, więc to raczej chwilowe wypełnienie - po pewnym czasie może się zbić i zacząć po prostu psuć).
Zarezerwuj kilka minut wolnego czasu - tyle na spokojnie wystarczy Ci do uszycia poduszki z pomocą maszyny do szycia. Szyjesz ręcznie? Noł problem, jakieś pół godziny i dorobisz się własnego ekspozytora!

DIY poduszka-ekspozytor na bransoletki - Adzik tworzy

Chcesz zrobić bransoletki z powyższego zdjęcia? Mam dla Ciebie instrukcje na blogu!

PODPOWIEDŹ: Możesz zwiększyć wymiary swojej poduszki i - zamiast ekspozytora - uszyć coś dla siebie, pod głowę. 😄 W ten sam sposób zrobisz poszewkę czy całą poduchę w "normalnych" gabarytach - uszyłam tak w zeszłym roku dekoracyjne poszewki na poduszki DIY na Wielkanoc. I nie musisz mocować się z zamkami czy guzikami, bo poszewki "zamyka" się na zakładkę.

Jak zrobić poduszkę-ekspozytor na bransoletki - szycie krok po kroku

1. Wytnij z materiału (np. z juty czy lnu) prostokąt. Wymiary nie muszą być okazałe, małą poduszkę na bransoletki zrobisz nawet z kawałka ok. 12 x 10 cm.

2. Obszyj krótsze boki na maszynie do szycia lub ręcznie.

3. Następnie ułóż prostokąt prawą stroną na wierzch i złóż jak na poniższym schemacie. Boki zawiń tak, by lewa strona materiału znalazła się na wierzchu, a boki nachodziły na siebie na ok. 1-2 cm.

DIY poduszka-ekspozytor na bransoletki wykrój szycie - Adzik tworzy

4. Przeszyj poduszkę tylko na bokach. Możesz obszyć krawędzie zygzakiem, żeby materiał się nie strzępił.

5. Wywiń poduszkę na prawą stronę przez powstały otwór.

6. Wypełnij poduszkę silikonową kulką czy inną watoliną i bam! 

Ekspozytor (poduszkę) DIY na bransoletki masz gotowy!

DIY poduszka na bransoletki jak uszyć - Adzik tworzy

Prawda, że to było całkiem łatwe? Uszyj taki poduszkowy ekspozytor, by Twoje bransoletki pięknie i kształtnie prezentowały się na zdjęciach (np. by zrobić efekt WOW na Instagramie 😉) albo po prostu, weź je uszyj, by poćwiczyć szyciowe umiejętności. 
Biżuterię z powyższego zdjęcia pokazywałam na Adzikowym blogu już wiele razy, bo... lubię się tymi francami chwalić! 😄

Swoją drogą, mi więcej czasu zajęło pisanie tych instrukcji oraz edycja videotutorialu niż samo szycie w praktyce (a mam nagranie zrobione niemal jednym ciągiem!). Niech to będzie potwierdzenie i dowód, że ten projekt da się uszyć w try-miga. 😄


DIY poduszka na bransoletki jak uszyć - Adzik tworzy

Pomysł na szycie poduszki na bransoletki czy zegarki jest świetnym ćwiczeniem dla osób początkujących w szyciu. Poduszeczkę da się nawet ręcznie uszyć! Wiadomo, zabierze to więcej czasu niż szycie na maszynie, lecz dla chcącego (i zdeterminowanego) nic trudnego. 😉

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨