08 czerwca

Maszyna do szycia Klein. Testuję maszynę-zabawkę dla dzieci!

Czego u mnie jeszcze nie było? Recenzji maszyny do szycia! A już na pewno nie miałam okazji przetestować maszyny do szycia... dla dzieci! Oto mój pierwszy raz z zabawkowym sprzętem do szycia. Czy produkt firmy Klein stworzony z myślą o dzieciach jest wart uwagi?

Maszyna do szycia 7901 Klein dla dzieci test maszyny - Adzik tworzy

Maszyna do szycia dla dzieci od Klein - test i recenzja zabawki

Niedawno wpadła w moje ręce zabawkowa maszyna do szycia marki Klein. Produkt skierowany jest do dzieci, podobnie jak pozostałe wyroby niemieckiej firmy. Klein specjalizuje się m.in. w zabawkach dla pociech imitujących sprzęty AGD, np. mopy, odkurzacze, kuchenki, różnego rodzaju urządzenia wykorzystywane w domu przez dorosłych i profesjonalne narzędzia (widziałam nawet heblarkę do drewna w ich wykonaniu!). A ja się skupiłam na maszynie! Nigdy nie miałam do dyspozycji dziecięcej maszyny do szycia, po raz pierwszy używałam takiego sprzętu i....

Maszyna do szycia 7901 Klein dla dzieci zawartość - Adzik tworzy

...zawsze się bałam, że takie maszyny są przereklamowane. Że ściegi nie będą ładnie wychodzić. Że igła w ogóle nie przekłuje się przez materiały, bo to przecież sprzęt dla dziecka, to takie rzeczy są niebezpieczne. Albo że będzie nierówno szyć lub się zacinać podczas działania. No i się myliłam! Aczkolwiek w tej sytuacji na dobre wyszło, bo miło się zaskoczyłam. 😄Porównanie maszyny do szycia dla dzieci ze "standardowym" sprzętem

Przy mojej lidlowej maszynie do szycia (mowa o modelach Silvercrest, które ładnych parę lat wstecz często pojawiały się w Lidlach) zabawkowy sprzęt dla dzieci wydaje się być mikro rozmiarów. Jednak śmiało można powiedzieć, że to maleństwo jest - może nie wielkie, ale na pewno spore duchem! Mała i niepozorna, za to daje sobie radę w szyciu. 

Maszyna do szycia 7901 Klein dla dzieci test i recenzja - Adzik tworzy

Maszyna Klein jest niewielka - zmieści się do większej torby (nawet do takiej na ramię). Jak ktoś się uprze, to urządzonko można zabrać na wakacyjny wyjazd, do babci na weekend albo szyć w plenerze... O ile postawi się maszynę na płaskiej, równej i stabilnej powierzchni. 😉 

Zasilanie maszyny do szycia Klein dla dzieci

Maszyna do szycia działa na baterie AA (potrzebne są 4 sztuki do jej uruchomienia). Wsadza się je pod płytkę, którą najpierw trzeba odkręcić z pomocą śrubokrętu (tegoż narzędzia w zestawie z urządzeniem nie ma, więc odkurz graty w chacie, znajdź skrzynkę z narzędziami swojego starego i w razie czego przygotuj śrubokręt, żeby mieć go pod ręką, gdy będzie potrzebny).

Maszyna do szycia 7901 Klein zasilanie - Adzik tworzy

Maszyna-zabawka do szycia Klein - jakie ma funkcje?

Maszyna jest specjalnie opracowana z myślą o dzieciach uczących się szycia. Żeby zabezpieczyć młodego adepta w trakcie twórczych prac - urządzenie ma 2 poziomy prędkości oraz transparentną osłonkę na igłę. Po co osłonka? A po to, żeby dziecko nie przeszyło sobie palców albo nie dostało z igły w twarz, gdy ta złamie się podczas szycia. Prawdopodobnie z tego samego powodu dostępne jest tylko szycie do przodu, bez możliwości szycia wstecz, by zabezpieczyć szwy. Ale ja sobie z tym poradziłam! Polecam obejrzeć filmik z recenzją maszyny na Adzikowym YouTube - tam poznasz (i przede wszystkim zobaczysz) rozwiązanie, na jakie wpadłam.

Maszyna do szycia 7901 Klein funkcje szycia - Adzik tworzy

Poza tym można podnosić i opuszczać stopkę - jak w tradycyjnych maszynach do szycia, podmieniać igłę na bardziej wyspecjalizowaną, do przeszywania konkretnych rodzajów materiałów. Działa także nawlekanie nici na szpulę, można regulować naprężenie nici górnej (choć u mnie - mam wrażenie - słabo to działało). Jest duże pokrętło z boku, którym ustawia się igłę do odpowiedniej pozycji.
I coś, o czym zapomniałam i nie pstryknęłam zdjęć - w dolnej części maszyny otwiera się zasuwę (tj. przesuwa się metalową blaszkę), pod którą znajduje się bębenek z dolną nicią. Wszystko dzieje się podobnie jak w "dorosłej" wersji maszyny do szycia (być może z tego powodu umknęło mi, żeby i to pokazać). 

Ścieg wykonany na maszynie jest równy, bez luk i rwących się nici. Zarówno podszywane brzegi, jak i zszywane warstwy materiału są dobrze połączone, a szwy się nie rozchodzą. 
Co prawda maszyna szyje za wolno jak na moje szalone standardy, jednak nie zapominaj (i ja też nie powinnam zapomnieć 😋), że to w końcu sprzęt dla dzieci. Igła nie może więc śmigać jak Kubica po torze F1, tu się rzeczy dzieją na spokojnie - by pociechy sobie rąk nie poprzeszywały, żeby wyczuły sprzęt i nie zniechęciły się do szycia.

Maszyna do szycia Klein dla dzieci - co znajdziesz w opakowaniu?

W zestawie z maszyną do szycia Klein dostępne są m.in. 3 szpulki nici do szycia, igła na wymianę, 3 puste bębenki do nawlekania nici, metr krawiecki i naparstek; jest też oczywiście napęd nożny. Brak za to baterii i śrubokrętu (ten drugi do otwierania pokrywki od "schowka" na baterie).
Drobne akcesoria zamknięte są w metalowej, małej puszce. Ot, taki pierwszy krawiecki przybornik - a na starość to będzie legendarna już puszka po ciastkach. 😂

Maszyna do szycia 7901 Klein dla dzieci test i recenzja - Adzik tworzy

Zabawkowy sprzęt to konkretnie model maszyny 7901 firmy Klein dostępny m.in. w sklepie Pati i Maks ➡️ https://patiimaks.pl/produkt/22284-zabawka-maszyna-do-szycia-dla-dzieci-7901-klein.html
Producent sugeruje, że zabawka skierowana jest do dzieci od 8. roku życia. Powiem tak - to tylko sugestia. 😉 Ja dzieciakiem nie jestem, a jednak na niej szyłam. Z drugiej strony, mając 7-8 lat przeszywałam pierwsze kosmetyczki i torebki na "dorosłych" sprzętach, więc nie wiem czy taki znowu ze mnie odpowiedni autorytet, by doradzać w kwestii wieku i użytkowania zabawek. 😅 Jako rodzic, dziadek/babcia albo ciotka/wujek musisz we własnym zakresie ocenić, czy pociecha jest na tyle dojrzała i ogarnięta, by spróbować szycia na maszynie.

Jedno jest pewne - jeżeli masz w najbliższym otoczeniu dziecko, które szuka swoich pierwszych w życiu pasji i zainteresowań, być może już coś kreatywnego tworzy albo ma do tego iskrę - zabawkowa maszyna do szycia będzie ciekawą opcją na prezent. I przygotuj się na cichy warkot maszyny, prośby o kawałki materiałów do szycia czy kolorowe nici! 😉

2 komentarze:

  1. Super! 😄Cieszymy się, że sprzęt się spodobał i sprawdza się w szyciu. Życzymy samych udanych projektów i przyjemności w szyciu! 😚

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna sprawa. Myślałem, że to bardziej zabawka dla dzieci niż narzędzi i że prędzej się rozklekocze jak stary diesel na mrozie.

    OdpowiedzUsuń

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨