26 czerwca

Halter top DIY - przeróbka t-shirtu bez szycia!

Marzą Ci się szybkie i modne przeróbki starych ubrań, ale nie umiesz szyć? To nie problem - stworzysz sporo nowych ciuchów z tego, co już nie nosisz bez maszyny do szycia. O, na przykład halter top DIY! Nie wierzysz? Sprawdź instrukcje i machnij swój top w mniej niż pół godziny. 😎

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

Halter top DIY - przeróbka bez szycia! 

Przeróbek z myślą o lecie, upałach, słonecznej pogodzie nigdy dość! Dlatego obecny (jeszcze) weekend zaczęłam od machania nożyczkami, szycia i szybkiego przeglądu ubrań w szafie. I tak, na pierwszy strzał, poleciał stary biały t-shirt. Jest mi od dawna za ciasny w biuście, więc go nie nosiłam. Do tego przy pachach widoczne były przebarwienia od perfumowanych antyperspirantów (od 2 lat używam kamiennego antyperspirantu i to istne zbawienie - działa i nie niszczy ubrań!). 
Przebarwienia nie chciały zejść nawet przy próbach rozjaśniania ich z pomocą sody oczyszczonej i innych cudów do prania czy wybielania. Albo t-shirt wylądowałby w koszu, albo pod nożyczkami. Jak możesz zgadnąć - wybrałam drugą opcję. 😉

przeróbka t-shirtu - halter top DIY bez szycia

Jak zrobić halter top z t-shirtu lub bluzki - przeróbka bez szycia

1. Rozłóż na płasko ubranie, które planujesz przerobić. 
Odetnij jeden z rękawów w linii prostej, od punktu tuż poniżej wszycia rękawa aż do linii ramienia/dekoltu. 

PODPOWIEDŹ: warto na linii cięcia spiąć ubranie szpilkami, by warstwy t-shirtu nie przesuwały się między sobą i by cięcie wyszło proste.

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

2. Po odcięciu pierwszego rękawa warto przymierzyć t-shirt czy bluzkę i sprawdzić czy materiał za bardzo nie odstaje. Można zaznaczyć sobie obszary, które dodatkowo trzeba wyciąć/odciąć/wyrównać. 
Miejsca do odcięcia oznaczyłam samoznikającym markerem do tkanin (on serio znika sam z siebie po pewnym czasie 😃).

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

3. Jeżeli trzeba, odetnij nadmiar materiału i wprowadź poprawki
Możesz też nieco zmienić cięcie i np. przyciąć więcej materiału tuż przy obszyciu dekoltu. 

UWAGA: postaraj się ostrożnie wycinać materiał tuż przy obszyciu dekoltu, by nie uszkodzić przeszyć w tym miejscu. Dzięki temu nic nie będzie trzeba szyć i poprawiać na maszynie, żeby halter top trzymał się kupy.

Halter top DIY bez szycia instrukcje - Adzik tworzy

4. Złóż powstający halter top na pół i odetnij drugi rękaw wzdłuż linii, na jaką przycięłaś/przyciąłeś pierwszy rękaw.

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

5. Jeżeli trzeba, wprowadź poprawki jak po odcięciu pierwszego rękawka. Możesz zrobić mocniej wycięte plecy w halter topie albo wyciąć je całkowicie - pamiętaj, to Twój wybór i to Ty decydujesz, co chcesz nosić! 😎

Halter top DIY z przeróbki t-shirtu jest gotowy!

Prawda, że to było kosmicznie łatwe? 

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

Możesz obejrzeć także krótki - bo i przeróbka jest szybka - videotutorial na halter top DIY!Czas wykonania przeróbki to około pół godziny (maksymalnie). Mi więcej czasu zajęła edycja zdjęć, pisanie tych instrukcji i montowanie videotutorialu niż samo wykonanie halter topu! 
Ucisk w biuście nie ma już miejsca bytu - brak rękawów to więcej luzu i oddech peeełną piersią!

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

Te cudowne przebłyski na zdjęciu powyżej to w dalszym ciągu mój rewelacyjnie spękany aparat w telefonie. W dalszym ciągu zbieram na nowy sprzęt, ale wszelkie oszczędności idą na rachunki oraz żarcie (ach, ta dwucyfrowa inflacja!) oraz na lekarzy. 
Chyba poszukam drugiego etatu, żeby zarobić na to wszystko (a najlepsze jest to, że na nowe ciuchy kasy nie wydaję - przecież mogę wykorzystać to, co mam albo uszyć coś z materiałów "na zaś"). 

DIY halter top bez szycia przeróbka - Adzik tworzy

Przeróbki ubrań DIY bez szycia - pomysły

Chcesz więcej inspiracji na metamorfozy ciuchów bez konieczności używania maszyny do szycia? Proszę bardzo!


Muszę rozruszać rzeczy przeznaczone do napraw i przeróbek oraz stertę ciuchów oznaczoną jako "materiałodawcy". Podczas przeprowadzki okazało się, że nagromadziłam całkiem spoooro różnorodnych ubrań, tkanin i materiałów - jest tego od groma więcej niż ciuchów, które normalnie noszę. Także tego, narzekam sobie od czasu do czasu, że nie mam czego nosić, a tyle ubrań czeka na przeróbki, aaa!
Dla mnie to masa roboty przy przeróbkach (jedno, że niektóre metamorfozy same w sobie pochłaniają sporo czasu, drugie - filmy, nagrania, tworzenie instrukcji i videotutoriali to niemal praca na drugi etat - - czasem aż szkoda, że charytatywnie xD ), a dla Ciebie - wysyp inspiracji i porad jak własnoręcznie możesz coś zrobić czy przerobić. 

Halter top DIY przeróbka t-shirtu bez szycia - Adzik tworzy

Jeszcze kilka typowo letnich instrukcji czeka na zebranie wszystkich materiałów do kupy, edycję i publikację, dlatego w te pędy znikam i będę jak wrócę. 😉 Na pewno z kolejnymi pomysłami oraz poradami, dlatego zaglądaj i na bloga, i na YouTube. Często nie zdążę puścić informacji o nowościach w swoich kanałach Social Media, a zarówno tutaj, jak i na YT pojawiają się wpisy czy filmiki, więc najlepiej dodaj adres bloga do zakładek w przeglądarce albo zostaw suba na YouTube - wtedy nic nowego Ci nie umknie. 😄

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨