05 czerwca

Bransoletka makramowa z kwiatowym łącznikiem

Potrzebowałam trochę czasu na ogarnięcie - i siebie, i majdanu z powodu przeprowadzki. Nie mam wszystkich kreatywnych gratów na nowym lokum, więc nic na razie nie tworzę, lecz nie ma tego złego - mogę pokazać Ci projekty czekające od baaardzo dawna na swoją kolej na blogu. 😄 Zacznę delikatnie, bo od tej skromnej błyskotki na rękę z kwiatkiem!

Bransoletka makramowa z kwiatem łącznik kaboszon - Adzik tworzy

Bransoletka makramowa z kwiatem-kaboszonem

Bransoletkę wyplotłam makramowym splotem z bawełnianego, woskowanego sznurka w odcieniu jasnofioletowym/lawendowym. Kwiatek zdobiący bransoletkę to stokrotka wklejona w kaboszonowy łącznik
Z początku planowałam zrobić kaboszon z efektem nawiązującym do kosmosu i nieba widzianego nocą, jak w kaboszonowej bransoletce Galaxy, z drugiej strony kusiła mnie kupiona dawno temu stokrotka... I jednak kwiatowy motyw wygrał!

Bransoletka makramowa z kwiatem łącznik kaboszon - Adzik tworzy

Masz ochotę wykonać własną bransoletkę z łącznikiem? To dobrze trafiłaś/trafiłeś - sprawdź instrukcje → Bransoletka ze sznurka z łącznikiem DIY

Bransoletka ma na końcach sznurków nawleczone ozdobne kuleczki w srebrnym odcieniu. Nie lubię zostawiać na końcówkach samych supełków, zawsze mi to jakoś smutno i ubogo wygląda. 

Bransoletka makramowa z kwiatem łącznik kaboszon - Adzik tworzy

Co najważniejsze - bransoletkę można regulować! Wystarczy pociągnąć za końce sznurków (właśnie tam, gdzie znajdują się ozdobne kuleczki) i w ten sposób zmienia się "szerokość" błyskotki. 


Bransoletka makramowa z kwiatem ruchoma regulacja ze sznurka - Adzik tworzy

Na zdjęciu poniżej bardzo dobrze widać porównanie ze ściągniętymi do minimalnej szerokości i rozciągniętymi sznurkami
Regulacja wypleciona jest ze sznurka, tutaj wykonałam akurat splot makramowy. Da się to jednak zrobić w jeszcze inny sposób - a nawet kilka!


Bransoletka makramowa ruchoma regulacja ze sznurka - Adzik tworzy

Dziś wyjątkowo się nie rozpiszę tak, jak to mam w zwyczaju. Nadal jestem wykręcona i posiniaczona od latania z workami oraz kartonami w te i wewte. A jeszcze ile moich szyciowych materiałów zostało do przeniesienia...! Ajajaj! Wiedziałam, że uzbierałam tego sporo, ale jak już się uporządkuję w nowym miejscu, to będę na zmianę siedzieć i szyć albo siedzieć i tworzyć biżuterię. To jedyny, za to jakże przyjemny sposób na to, żeby uszczuplić zapasy do kreatywnych projektów. 😄
Do zobaczenia wkrótce! ❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨