16 września

Making of: 2 super bluzki - Batman i Superman

Nareszcie mogę Wam zaprezentować to, co udało mi sie stworzyć w miniony, i jakże twórczy!, weekend.
Siostra wywalała z szafy znoszone już ciuchy, w stanie wskazującym na dość częste ich użytkowanie. Jednak nie ma to tamto! Chciałam przecież na czymś poćwiczyć, więc rzuciłam się najpierw na dwie względnie prezentujące się bluzki, a następnie za przybory do malowania. ;)
A oto mały "making of" z ich przerabiania!Z bluzki a la nietoperz - w Superman'a

Od długiego czasu miałam chrapkę na koszulke ze znakiem Supermana. Przygotowałam w tekturze szablon, bluzkę rozprostowałam, naciągnęłam na krawędziach taśmą klejącą, aby uniknąć jej przesuwania się po biurku. A że przezorny zawsze zabezpieczony - tekturka ze znakiem również została w ten sam sposób przymocowana.

Wygląda nawet nieźle. Uważam jednak, że czarne krawędzie lepiej wyszłyby markerem do ubrań (oj, szykują się zakupy!). Ewentualnie spróbuję z baaardzo cienkim pędzelkiem. 

 

 A to miejsce pracy - biurko obklejone rysunkami od młodszej siostry. Na jednym widoczna jest anatomia królika, która była kiedyś jakże pomocna przed egzaminem z anatomii zwierząt. ;)


Bluzka "Powrót Batmana"

Znak Batmana również chodził mi po głowie... Uszykowałam więc kolejny szablon, znowu przymocowałam wszystko taśmą, żeby nie latało w te i wewte i zaczęło się...
Jak widać, nie obyło się bez herbaty i kawy. Nie ma kawy? Nie ma zabawy! ;)


Zwróćcie uwagę na lewą część zdjęcia - w tym plastikowym czymś (opakowanie po klejach z brokatem, niedługo też pójdą w ruch!;) rozwadniałam farby akrylowe. Z ilością wody nie można jednak przesadzić, gdyż skutkuje to zbytnim "rozlewaniem się" farby na materiale. Co prawda można coś takiego później zamalować, ale może to sprawiać kłopoty. A po co utrudniać sobie życie? ;)


Już prawie koniec, trzeba poprawić ostatnie niedociągnięcia...


Ta-daa! Batman z bliska:


Po namalowaniu wszystkiego, całkowitym(!) wyschnięciu farby (i posprzątaniu miejsca pracy;) przyszedł czas na wyprasowanie malunków (zawsze od lewej strony, porządnie i długo!). Zabieg ten ma na celu ich utrwalenie przed rozmyciem czy spraniem się w kontakcie z wodą i detergentami.
Później koszulki czekała kąpiel w ciepłej wodzie, suszenie, kolejne prasowanie, a teraz są w pełni gotowe do noszenia. :D
Oto ostateczne efekty wszystkich tych zabiegów. 2 komentarze:

 1. Super :) na prawdę a jakich pędzli używałaś bo ja nie wiem jakie sobie dokupic do malowania na bluzkach. < http://yelowmonster.blogspot.com/ >

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzięłam najzwyklejsze, jakie znalazłam w domu :) Przy malowaniu jednym kolorem większych powierzchni oczywiście pędzel grubszy (może być nieco twardsze włosie), a do mniejszych fragmentów czy drobnych szczegółów - idealnie nada się pędzel cienki, z miękkiego włosia.
   W pierwszym lepszym sklepie z artykułami szkolnymi pewnie znajdziesz odpowiednie, ale najważniejsze, żeby w razie czego mieć pod ręką kilka różnych grubości i popróbować malowanie nimi na jakimś materiale "na brudno". ;)

   Usuń

Copyright © Adzik-tworzy.pl