24 listopada

DIY: top z ćwiekami

Wspominałam już, że uwielbiam buszować po second-hand'ach, szmateksach, lumpeksach (jak zwał tak zwał) w poszukiwaniu ciekawych rzeczy? W takich miejscach można znaleźć naprawdę fajne i oryginalne ciuchy (i nie tylko ciuchy), wystarczy uważnie patrzeć. 
Zaraz pokażę Wam co zrobiłam z jednym z lumpkowych łupów! 

Jakiś rok temu naćwiekowałam sobie bluzę (również znaleziona w lumpku, TUTAJ możecie zobaczyć jak zrobić taką samemu). 
Ale jedna rzecz z ćwiekami w mojej szafie to dla mnie za mało. Postanowiłam, że tą zwiewną, rozszerzaną u dołu lekką bluzkę również ozdobię kilkoma ćwiekami. 
Jednak najpierw skróciłam nieco ramiona, bo były o wiele za długie i przez to miałabym cycki na wierzchu, a tego nie lubię! Zrobiłam co było konieczne i zabrałam się za "ćwiekowanie".
Wyszperałam z moich zbiorów okrągłe ćwieki w złotym kolorze (mają niecały centymetr średnicy)......i zabrałam się za przyczepienie ich do bluzki.
Postanowiłam, że ożywię nieco dekolt niezbyt dużą ilością tych ćwieków. Miało być fajnie, ale nie chciałam przesadzić. I tak, ćwiek po ćwieku, bluzka wyglądała coraz lepiej. Zaginanie ćwieka krok po kroku (albo raczej - ząbek po ząbku ;)Tak wygląda zamocowany ćwiek. 
Ząbki można wyginać przy pomocy nożyczek albo narzędzi, których używa się przy wykonywaniu biżuterii. 


W taki sposób, po krótkim czasie, nabiłam 3 rzędy ćwieków (5 w pierwszym, 4 w drugim i 3 sztuki w ostatnim). Jak widać na poniższym zdjęciu nie jest tego dużo, ale... 


...dzięki 12 ćwiekom bluzka prezentuje się o wiele lepiej niż na początku! 
Końcowy efekt bardzo przypadł mi do gustu, lecz zastanawiam się nad dodaniem 4 rzędu z dwoma i 5 rzędu z jednym ćwiekiem. Co za dużo, to niezdrowo, ale dodatkowe 3 małe ćwieki to przecież nie bedzię przesada, mam rację? :)
Materiał tej bluzki jest dość cienki i trochę się boję, że ćwieki będą się gubić. Jeśli coś takiego się stanie, to po prostu podszyję dekolt małym kawałkiem innego materiału, aby całość była nieco grubsza i "stabilniejsza" do utrzymania ćwieków na miejscu. W sumie szkoda, że nie wpadłam na to wcześniej, ale od tego są błędy, żeby móc wyciągać z nich wnioski i się na nich uczyć
 A Wam jak Wam idzie praca z ćwiekami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Adzik-tworzy.pl