10 czerwca

Organizer z plastikowego pojemnika lub puszki DIY w uszytym kubraczku

Co można zrobić z plastikowego pojemnika po soli do kąpieli? Przedstawiam Wam mój pomysł na organizer, który wykonacie właśnie z takiego pojemnika lub z metalowej puszki.Co się przyda do wykonania organizera DIY z recyklingu:

 • plastikowy pojemnik (np. po kosmetykach - po soli do kąpieli, po balsamie do ciała - założę się, że w łazience na pewno coś znajdziecie ;)
  Można też wykorzystać metalową puszkę (np. po orzeszkach, po groszku);
 • nożyczki,
 • igły i nici,
 • szpilki,
 • materiały do ozdobienia organizera - tkaniny, wstążki, guziczki...


Jak zrobić organizer DIY z pojemnika/puszki w "kubraczku" - krok po kroku:


1. Po lewej stronie tkaniny odrysowujemy dno pojemnika. Będą potrzebne 2 kawałki na dno (na zewnątrz i do środka organizera, szczegóły za moment).

2. Wycinamy dno x2 z ZAPASEM na brzegach (ok. 1 cm) - zapas ten będzie potrzebny do zszycia z tułowiem pojemnika. 


3. Przygotowujemy tułów: 
 • wycinamy z materiału odcinek o szerokości pojemnika/puszki + ok. 1,5 cm na zszycie (wystarczy zrobić przymiarkę - zaznaczyć początek i od tego miejsca obracać pojemnik na materiale - pełny obrót na tkaninie to odpowiednia szerokość).
 • Jeśli chodzi o długość musi ona być podwójna - tzn. potrzebujemy materiału na zewnątrz i do wnętrza organizera.
 • Pas materiału zszywamy OD LEWEJ STRONY na jednym brzegu - po długości! 
 • W tym momencie tułów pojemnika będzie przypominać rękaw.

4.
Teraz montujemy dno nr 1. - do jednego z otworów szpilkami mocujemy dno.

5. Przyszywamy dno nr 1.

6. Dno nr 1. przyszyte!
Materiał może się nieco pomarszczyć, ale nie trzeba się tym zanadto przejmować - dno nr 1. znajdzie się wewnątrz organizera, więc ten mały defekt nie będzie widoczny.


7. W tym momencie mamy ślepy tunel z jednym otworem wolnym. Będziemy teraz przyszywać dno nr 2. Podobnie jak w kroku 4. - pomagamy sobie szpilkami. 

8. Przyszywamy dno nr 2., ale NIE CAŁE - przyszywamy je tylko połowicznie! 

9. Przez pozostawiony otwór (niezszyte całkiem drugie dno) wywracamy całość na prawą stronę.
10. Przez otwór wciskamy pojemnik do wnętrza materiałowego obicia. Niezszyte dno pozostanie na zewnątrz, a dno nr 1. - to całkiem przyszyte - znajdzie się we wnętrzu organizera. Wystarczy ułożyć dłonią materiał w środku pojemnika. 11. - 12. Przyszywamy ręcznie fragment niedoszytego dna nr 2. - teraz pomoże igła z nitką.

13. Wprowadzamy ostatnie poprawki, układamy materiał na zewnątrz i wewnątrz organizera.

14. Można ozdobić organizer wg swojego widzimisię. Polecam do tego celu wszelkie wstążeczki, wstążki, tasiemki, guziki, cekiny...


I organizer z recyklingu gotowy! 

Tak ozdobiony pojemnik może pomóc w utrzymaniu porządku w miejscu pracy lub w domowym warsztacie - ja w swoim trzymam nożyczki, ale równie dobrze można w nim umieścić długopisy, śrubokręty, szydełka... A jak jeden pojemnik Wam nie wystarczy - niedługo pokażę Wam kolejny, nieco inny pomysł na organizer. :)Jeśli coś jest niejasne, nie wiecie co dalej lub jeśli czegoś nie dopowiedziałam - piszcie, pytajcie, postaram się wytłumaczyć wszystko raz jeszcze. Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨