25 czerwca

Making of: Poszerzanie koszuli lub bluzki w biuście

Nie tylko panie z większym biustem mogą mieć problem ze zbyt ciasną koszulką, która podczas oddychania napina się do granic możliwości... Jakichś super wielkich cycków nie mam, ale i u mnie pojawił się ten kłopot - przy wciągniętym powietrzu guziki przy koszuli chciały wystrzelić w kosmos, w dodatku koszula wpijała się strasznie pod pachami. 

Za ciasna bluzka? Spokojnie, to się da naprawić!

Nie ma co narzekać, bo jak się chce to z każdym problemem można sobie poradzić! I zaraz się o tym przekonacie!


Tę prześliczną koszulę dorwałam w jednym z jeżyckich lumpków. Jej cena zwaliła mnie z nóg - i nie, nie wykosztowałam się, wydałam na nią bowiem "aż" złotówkę. Jak ja to uwielbiam!
Nie mogłoby być jednak za pięknie - koszula jest tak naprawdę w rozmiarze dziecięcym, na ok. 1,58 metra. No, przyznam się Wam, że to właśnie mój wzrost <krasnal pozdrawia>. Jednak na wysokości biustu cisnęło mnie w niej dość mocno. Postanowiłam zadziałać i zrobić tak, żeby za ciasna koszulka stała się w biuście nieco luźniejsza. 
Co zrobiłam ze zbyt ciasną w biuście koszulą? Jak poszerzyć koszulę w biuście?


  1. Szpilkami zaznaczyłam przy rękawach linie cięcia.

  2. Odcięłam rękawy wraz ze szwem, który łączył je z korpusem koszuli.

  3. W pachach zrobiłam kilkucentymetrowe nacięcia.

  4. Z odciętych rękawów wycięłam 2 małe, trójkątne kawałki materiału.

  5. Wycięte trójkąciki wszyłam we wcześniej zrobione w pachach rozcięcia. 
Pozostawała jeszcze kwestia prujących się krawędzi tkaniny po odcięciu rękawów. I to też udało się zrobić - rozcięłam jeden rękaw, zrobiłam z niego lamówkę (pomogły mi w tym instrukcje z bloga Joulenki - Jak zrobić własną lamówkę) i obszyłam "wyloty" na ręce. 


Jupi, udało się! 
Poniżej widać, że trochę to pomogło, można już oddychać nieco odważniej. ;)Jestem baaardzo zadowolona z przeróbki, ale tę koszulę będę musiała jeszcze nieco dopracować. Jednak nie będzie to już nic szyciowego, za to pobawię się kolorami. Już nic więcej nie powiem, ale wkrótce zobaczycie co z tego wyszło. :)PS Na blogu znajdziesz także inne instrukcje DIY → jak poszerzyć bluzkę po bokach (pokazuję jak wszyć panele boczne do za ciasnej bluzki bądź t-shirtu i w ten sposób powiększyć za małe ubranie).

1 komentarz:

  1. Super 😊 bardzo pomysłowe. Dziękuję za inspirację,bo też niestety mam ulubioną bluzkę,ale niestety też za ciasna "w cyckach"😋 już wiem co z nią zrobie dziekd 😊

    OdpowiedzUsuń